HaberlerSiyasetBahçeli"nin Başdanışmanı: Erdoğan, yüzde 43"ü geçemeyecek

Bahçeli"nin Başdanışmanı: Erdoğan, yüzde 43"ü geçemeyecek

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Başdanışmanı Prof. Dr. Çetin Elmas, cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nun ilk turda seçimleri kazanacağını söyledi. Elmas, Erdoğan’ın ise yüzde 43’ü üzerinde oy olamayacağını savundu.

Bahçeli"nin Başdanışmanı: Erdoğan, yüzde 43"ü geçemeyecek
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Başdanışmanı Prof. Dr. Çetin Elmas, cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nun ilk turda seçimleri kazanacağını söyledi. Elmas, Erdoğan’ın ise yüzde 43’ü üzerinde oy olamayacağını savundu.

MHP Bursa Teşkilatı üyeleri, Orman Çay Bahçesi’nde düzenlenen bayramlaşma töreninde bir araya geldi. Milletvekilleri ve partililerin katıldığı bayramlaşmaya, CHP Bursa milletvekilleri ve İl Başkanı Metin Çelik de gelerek, MHP'lilerin bayramını kutladı. Bayramlaşma öncesi gazetecilerin sorularını cevaplayan Devlet Bahçeli’nin Başdanışmanı Prof. Dr. Çetin Elmas, cumhurbaşkanı adayı Erdoğan’ın yüzde 55 oranında oy alacağı yönündeki haberlere tepki gösterdi.

"TÜRK MİLLETİNİN AKLI İLE ALAY EDİYORLAR"

Her seçim öncesi bu tür manipülasyonlar yapıldığını belirten Elmas, şöyle konuştu: "30 Mart’ta yerel seçimler oldu. Bundan daha iyi kamuoyu yoklaması olamaz. Orada AKP’nin aldığı oy yüzde 43. Yani 3 ay içinde Türkiye ekonomisi mi gelişti, Suriye’de kan mı durdu? Olumlu herhangi bir şey olmamasına rağmen nasıl oluyor da oyları 10 puan artsın. Bu tamamen Türk milletinin aklı ile alay etmektir. Milletimizin bu tür manipülasyonlara gelmeyeceğini düşünüyorum. Bizim tahminlerimize göre Ekmeleddin Bey yüzde 60 civarında oy alacaktır. Seçim çalışmaları da gayet iyi gidiyor. Türk milletinden de büyük teveccüh aldığını görüyoruz her gittiği yerde. Bir tarafta Türk milleti var, Türkiye var, bir tarafta ise Recep Tayyip Erdoğan var. Türk milleti bu ikisinin arasında bir seçim yapacaktır, inşallah kazanan Ekmeleddin Bey olacaktır."

"ERDOĞAN EN FAZLA YÜZDE 43 ALIR"

Seçimlere 12 gün kaldığını hatırlatan Elmas, şöyle devam etti: "Bu sürenin sonunda Ekmeleddin Bey’in yüzde 60’a gittiğini göreceğiz. Kamuoyu yoklamalarında Ekmeleddin Bey’in sürekli yükselen bir ivmesini görüyoruz. Aynı şekilde aday Erdoğan’ın oylarının geriye doğru gittiğini görüyoruz. Bu ivmelenmeye baktığınız zaman Ekmeleddin Bey’in yüzde 60’ı bulacağını, Erdoğan’ın ise yüzde 42-43 oy olacağını düşünüyorum. Güvendikleri şey, milletimizin seçime katılmayacağı yönündeydi. Katılım düşük olursa bu yüzde 43’ün yüzde 53 sayılabileceğini düşünüyorlardı ama gördüğümüz kadarıyla seçime katılım yüksek olacak. Dolayısıyla en fazla yüzde 43’te kalacağını düşünüyorum. Ekmel Bey ilk turda bu işi bitirir."

TOKTAŞ: DEDESİ BATUM’DA DOĞAN ERDOĞAN, VATAN EVLADI DEĞİL MİDİR?

İl Başkanı Hasan Toktaş ise Başbakan Tayyip Erdoğan’ın, geçtiğimiz günlerde Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu için ‘Kahire’de doğmuş vatan evladıyım diyor, ne vatan evladı’ dediğini hatırlattı. Toktaş, "Babası, dedesi ya da kendisi şu anki sınırlarımız dışında doğan çok değerli hemşehrilerimiz vatan evladı mıdır, değil midir? Ya da dedesi Batum’da doğan Tayyip Erdoğan, vatan evladı mıdır, değil midir, sormak istiyorum." dedi.

"ARINÇ, AĞLAMACILARIN PARTİDEKİ TEMSİLCİSİ"

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ı doğu kültüründeki acılı günlerde zılgıt çeken ‘ağlamacılara’ benzeten Topçu, "Onların hükümetteki temsilcisi olan Arınç, dün şunu ifade etti, ‘Türkiye’de bir ahlaki çöküntü var’ dedi. Ahlaki çöküntü olan Türkiye’yi 12 yıldır Arınç’ın mensubu olduğu iktidar yönetiyor. Bazı TV kanalları kastederek, ‘yaptıkları programlarla buna sebep olmaktadır’ diyor. Bu iktidarın desteklediği, beslemesi olan acaba Acun Ilıcalı’nın yaptığı programlar mıdır bunlar diye Bülent Arınç Beye sormak istiyorum." diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Reform sürecine hep birlikte sahip çıkacağızCumhurbaşkanı Erdoğan: Reform sürecine hep birlikte sahip çıkacağızYeniden Refah Partisi 3'üncü ittifak için görüşmeler yapıyorYeniden Refah Partisi 3'üncü ittifak için görüşmeler yapıyor​Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül Mardin’de konuştu​Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül Mardin’de konuştuSaadet Partisi Malatya İl Başkanlığından HÜDA-PAR İl Başkanlığına ziyaretSaadet Partisi Malatya İl Başkanlığından HÜDA-PAR İl Başkanlığına ziyaret‘Sırası gelmeyen çok sayıda kişiye aşı uygulandı’ iddiası‘Sırası gelmeyen çok sayıda kişiye aşı uygulandı’ iddiası
SIRADAKİ HABER