HaberlerSiyasetAK Parti; Fikri Sağlar, Can Ataklı ve İlker Başbuğ hakkında suç duyurusunda bulundu

AK Parti; Fikri Sağlar, Can Ataklı ve İlker Başbuğ hakkında suç duyurusunda bulundu

​AK Parti Diyarbakır İl Teşkilatı; Fikri Sağlar, Can Ataklı ve İlker Başbuğ hakkında Türk Ceza Kanunu'nun 216’ncı maddesine istinaden Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

AK Parti; Fikri Sağlar, Can Ataklı ve İlker Başbuğ hakkında suç duyurusunda bulundu

Kısa süre önce katıldığı bir televizyon programında başörtülüler hakkında çirkin sözler sarf eden Fikri Sağlar, darbe imasında bulunan İlker Başbuğ ile felaket çığırtkanlığını yapan Can Ataklı hakkında AK Parti il teşkilatları tarafından 81 ilde Cumhuriyet Başsavcılıklarına suç duyurusunda bulunuldu.

Yapılan suç duyurusuna ilişkin yazılı açıklama yapan AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı, eski milletvekili ve bakan Fikri Sağlar’ın bir televizyon kanalında "başörtülü bir hâkimin tarafsız olamayacağını ve adil yargılama yapamayacağını" söylemini CHP faşizanlığı olarak nitelendirdi.

Suç duyurusuna konu olan Can Ataklı'nın sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımı hatırlatıldığı açıklamada, "Gazeteci kimliğiyle yaptığı bir paylaşımında Cumhurbaşkanımızın seçimle gitmeyeceğini, ordunun darbe kabiliyetinin kalmadığını, artık tek ümidin ülkenin halkta öfkeye yol açacak büyük bir felakete uğraması olduğunu söyleyebilecek kadar derin bir sefalete düşmüştür. Darbe ve felaket çığırtkanlığı yapan bu zihniyet, ülkemiz için bizatihi bu tehditlerin kendisi kadar tehlikelidir." denildi.

Açıklamanın devamında, "Aynı şekilde, Genelkurmay eski Başkanlarından İlker Başbuğ’un, 27 Mayıs darbesinin, şayet rahmetli Menderes erken seçim kararını ilan etseydi olmayabileceği, böyle bir durumda da iktidarın zaten CHP’ye geçeceği yönündeki açıklamaları, zihinlerin gerisindeki darbe sevdasını açık etmiştir. Sadece bu üç örnek dahi, Türkiye’nin 97 yıllık Cumhuriyet tarihinde elde ettiği milli iradenin üstünlüğünü esas alan kazanımları hala hazmedemeyenlerin vesayet ve darbe dönemlerinin özlemiyle yanıp tutuştuğunu göstermeye yeterlidir." ifadelerine yer verildi.

İLGİLİ HABERLER

Trafik kazalarında yüzde 80 azalma olduTrafik kazalarında yüzde 80 azalma olduBakan Karaismailoğlu kaçırılan gemi personeli Vedat Aksan’ın ailesiyle görüştüBakan Karaismailoğlu kaçırılan gemi personeli Vedat Aksan’ın ailesiyle görüştüAdıyaman Belediye Başkanı Kılınç tamamlanan köprülü kavşak için teşekkür ettiAdıyaman Belediye Başkanı Kılınç tamamlanan köprülü kavşak için teşekkür ettiAK Partili Çelik'ten CHP'ye "militanca siyaset" tepkisiAK Partili Çelik'ten CHP'ye "militanca siyaset" tepkisiTürkiye kendi savaş gemisini tasarlayan 10 ülke içinde yer alıyorTürkiye kendi savaş gemisini tasarlayan 10 ülke içinde yer alıyor
SIRADAKİ HABER