HaberlerSiyasetAK Parti Diyarbakır 7'nci Olağan İl Kongresi yapıldı

AK Parti Diyarbakır 7'nci Olağan İl Kongresi yapıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın video konferans yöntemiyle katıldığı AK Parti Diyarbakır İl Kongresi'nde Avukat Muhammed Şerif Aydın yeni İl Başkanı olarak seçildi.

AK Parti Diyarbakır 7'nci Olağan İl Kongresi yapıldı

AK Parti Diyarbakır İl Kongresi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın video konferans yöntemiyle katıldığı, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Ali İhsan Yavuz ve Leyla Şahin Usta ile Diyarbakır milletvekillerinin katılımı ile Seyrantepe Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Avukat Muhammed Şerif Aydın yeni İl Başkanı olarak seçildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Diyarbakır İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, PKK'nin ve siyasi uzantılarının uzun yıllar istismar ettiği konuların reformlar sayesinde çözüme kavuşturulduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı:

Diyarbakır anneleri gibi evladına, geleceğine ve iradesine sahip çıkan cesur insanlarımızın sayısı arttıkça, terör meselesini bu ülkenin gündeminden tamamen çıkartacağımıza inanıyorum. Bu konuda Diyarbakır teşkilatımız başta olmak üzere, bölgedeki dava arkadaşlarımın tamamından özel çaba bekliyorum. Biz, doğruları milletimize daha fazla ulaştırırsak, bölücü örgüt ve siyasi uzantılarının yalan balonları o derece hızlı sönecektir. Biz, sahadaki mevcudiyetimizi güçlü tutarsak, bölücü örgüt ve uzantıları milletimizin üzerinde baskı kuramayacaktır.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz

"Elde ettiğimiz tüm kazanımları yeni bir anayasa ile taçlandıracağız"

Kongrede yaptığı konuşmada yeni anayasaya değinen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz, "Türkiye'de hiç kimsenin öngöremediği gelişimler oldu. Ama en önemlisi ülkemizde bir zihniyet devrimi yaşandı. Sonuç olarak bulunduğumuz nokta imrenilecek bir seviyede. Türkiye'de elde ettiğimiz tüm kazanımları kayda geçireceğimiz yeni, sivil ve demokrat bir anayasa ile taçlandıracağız." şeklinde konuştu.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu

Kongrede bir konuşma gerçekleştiren Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu ise partideki görev değişimlerini bayrak değişimi olarak değerlendirerek şu ifadeleri kullandı:

"Partimiz bir gönül ve dava hareketi olup bazen bayrak değişimleri de yaşanmaktadır. Bizlere düşen 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşabilmek için Sayın Cumhurbaşkanı'mızın izinde, milletimizin emrinde davamıza hizmet etmeye devam etmektir. Bayrağı devralacak olan yeni İl Başkanımız Sayın Muhammed Şerif Aydın kardeşimize ve ekibine muvaffakiyetler diliyorum."

İLGİLİ HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, partisinin Gaziantep İl Başkanlığının açılışını yaptıGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, partisinin Gaziantep İl Başkanlığının açılışını yaptı​ Fatih Erbakan: "104 amiralin bildirisi milletin iradesine muhtıradır"​ Fatih Erbakan: "104 amiralin bildirisi milletin iradesine muhtıradır"
SIRADAKİ HABER