HaberlerSiyasetAK Parti Adana 6'ıncı Olağan Kongresi yapıldı

AK Parti Adana 6'ıncı Olağan Kongresi yapıldı

AK Parti Adana 6’ıncı Olağan Kongresi'nde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından tekrar aday gösterilen mevcut Adana İl Kadın Kolları Başkanı Sevil Can yeniden seçildi.

AK Parti Adana 6'ıncı Olağan Kongresi yapıldı

Adana’nın merkez Seyhan ilçesindeki Adnan Menderes Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen kongreye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, telekonferans üzerinden katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından önce kürsüye gelen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, partililere hitap etti.

Adana’da yapılacak hizmetler ile ilgili bilgi veren Kasapoğlu, Adana’nın tüm ilçelerinde bir sene içerisinde gençlik merkezlerinin hizmete gireceğini ifade eden

Konuşmasının devamında 28 Şubat sürecine atıfta bulunan Kasapoğlu, “Şubat ayı kadınlarımızın ötekileştirildiğini hatırlatıyor. Kadınlara eziyeti hatırlatıyor. Vesayetin bin yıl süreceğini iddia edenler, hamd olsun bugün tarihin yapraklarına gömüldüler.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin en yeni ve modern stadının Adana’da bugün hizmete gireceğini de vurgulayan Kasapoğlu, “Her alanda olduğu gibi gençlik ve spor yatırımlarında da Adana’mızı kalkındırmanın ve ihya etmenin heyecanını yaşıyoruz. Adana’da bir yıl içerisinde gençlik merkezi olmayan ilçe kalmayacak.” şeklinde konuştu.

Konuşmasına mübarek üç aylara ulaşmanın sevincini yaşadığını ifade ederek başlayan Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ise, bereketli toprakları, tarımıyla ve turizmiyle Adana’nın Türkiye’ye hayat veren iller arasında olduğunu belirtti.

Kadının ’anne’ olduğunun altını çizen Selçuk, “Biz Anadolu’yuz. Anadolu sadece Türkiye değildir. Annelerimiz Bosna’ya, Filistinlilere, Afrikalılara annelik yapmaktadır. Biz her zaman mazlumun yanında olan bir partiyiz.” diye konuştu.

Selçuk, Adana’da sosyal hizmet merkezi noktalarını bu sene attıracaklarını da sözlerine ekledi.

AK Parti Sözcüsü ve Adana Milletvekili Ömer Çelik ise, katılımcıları selamlayarak konuşmasına son verdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Jülide Sarıeroğlu da partisinin kongrelerinin hayırlara vesile olmasını temenni etti.

Tek aday listesi ile girilen kongrede, AK Parti Adana İl Kadın Kolları Başkanlığına yeniden Sevil Can seçildi.

İLGİLİ HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hatay'da konuştuCumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hatay'da konuştuSaadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıSaadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisi
SIRADAKİ HABER