HaberlerSiyasetAdıyaman Belediye Başkanı Kılınç tamamlanan köprülü kavşak için teşekkür etti

Adıyaman Belediye Başkanı Kılınç tamamlanan köprülü kavşak için teşekkür etti

​Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç’ın seçim vaatleri arasında yer alan Altınşehir Köprülü Kavşağının resmi açılışı Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun da katılımıyla gerçekleştirildi.

Adıyaman Belediye Başkanı Kılınç tamamlanan köprülü kavşak için teşekkür etti

Adıyaman Belediye Bakanı Süleyman Kılınç'ı makamında ziyaret eden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Belediyenin çalışmaları hakkında kılınç'tan bilgi aldı.

Açılış töreninde kısa bir konuşma yapan Kılınç “Bildiğiniz gibi bu yolda iki üniversite öğrencisi meydana gelen trafik kazasında hayatlarını kaybetmişlerdi. Bu çocuklarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Yaşanan bu üzücü olaydan sonra ulaşım problemimizin daha çok üzerinde durarak Ulaştırma Bakanlığımızdan sorunun çözülmesini talep ettik. Bu talebimiz üzerine harekete geçen Bakanlığımız Altınşehir Mahallesi'nde başlattığı çalışmaları kısa süre içerisinde tamamladı ve çok şükür bu önemli eserin resmi açılışını yaptık." dedi.

Kılınç battı-çıktı için emek sarf eden herkese teşekkür ederek "İhale süreci 600 gün olmasına rağmen yaklaşık 300 günde tamamlanan bu projenin ilimize kazandırılmasında emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu’na, dönemin Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’a, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcımız Enver İŞKUR'a, bakanlık çalışanlarına, Karayolları Genel Müdürlüğü ve Bölge Müdürlüğü yetkililerine, müteahhit firmaya yetkililerine ve çalışanlarına, projenin başından bu yana görev yapan Valilerimize, AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanımız Ahmet Aydın ile AK Parti Adıyaman milletvekillerimize, AK Parti İl Başkanımıza, AK Parti il teşkilatımıza ve mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bakanımızdan 400 Yataklı Hastane kavşağına da bir battı-çıktı ile şehrimize nefes aldıracak bir çevreyolu talebinde bulunduk. İnşallah bu projelerde bir an önce kentimize kazandırılır." ifadelerini kullandı.

Projede Adıyaman Belediyesi’nin katkılarından da bahseden Kılınç, “Proje sürecinde Adıyaman Belediyesi olarak biz de Altınşehir Mahallesi’nin altyapısını yenileyerek, mahallenin altyapı sorununun uzun yıllar ortadan kalkmasını sağladık." şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Bakan Karaismailoğlu ve beraberindeki heyet 400 Yataklı Hastane kavşağında incelemelerde bulundu.

İLGİLİ HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hatay'da konuştuCumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hatay'da konuştuSaadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıSaadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisi
SIRADAKİ HABER