HaberlerSiyasetAdalet Bakanı Gül’den "yeni anayasa" açıklaması

Adalet Bakanı Gül’den "yeni anayasa" açıklaması

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Türkiye’de darbe anayasalarının tortularını millet ile birlikte ortadan kaldıracaklarını belirterek “Yeni ve sivil bir anayasayı milletimizle yapacağız.” dedi.

Adalet Bakanı Gül’den "yeni anayasa" açıklaması

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere memleketi Gaziantep’e gelen Bakan Gül, AK Parti Gaziantep İl Başkanlığı 7’inci Olağan İl Kongresine katıldı.

Şahinbey Kapalı Spor Salonunda düzenlenen kongrede konuşan Bakan Gül, yeni anayasaya ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, geçtiğimiz gün Kabine Toplantısın ardından yaptığı "yeni anayasa" açıklamalarına değine Gül, “Bu ülkede darbe anayasalarının tortularını milletimizle ortadan kaldıracağız. Yeni ve sivil bir anayasayı milletimizle yapacağız. Anayasa toplumsal sözleşmedir. Diyarbakır'ın da Edirne'nin de zenginin de fakirin de kadının da erkeğin de gencin de yaşlısının da memurun da işçinin de kendisini gördüğü, ruhuyla ‘bu benim anayasam’ dediği anayasayı da normatif belgeyi de yine milletle beraber yapacağız. Bu ülkede darbe anayasalarının tortularını inşallah milletimizle beraber ortadan kaldıracağız. Sivil anayasayı, yeni anayasayı tüm ruhuyla hep birlikte inşa edeceğiz. El birliğiyle 83 milyonun, ‘evet bu benim anayasam, ben burada kendimi görüyorum’ dediği bir yapıyı beraber kuracağız.” dedi.

AK Parti’nin 19 yılda çok önemli reformlar yaptığını ve yapmaya da devam edeceğini ifade eden Gül, “AK Parti ne zaman reform dese birileri paniklemiş, hop oturup kalkmıştır. Çünkü stotükoları değişecek, pozisyonları elden gidecek diye durum demokratları, vaziyet demokratları her zaman reformun ve bu anlamdaki adımların karşısında çıkmıştır. Parti kapatmalar, sokak eylemleriyle milletin önünü kesmeye çalıştılar ama onlar ne yaparsa yapsın biz bu millet için reformları yapmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Konuşmasının devamında CHP’yi eleştiren Gül, “Ana muhalefet, 'Sözde cumhurbaşkanı' diye bir söylem söylüyor. Çünkü onların zihniyetinde halk da 'sözde vatandaş-özde vatandaş', cumhuriyet de 'sözde cumhuriyet-özde cumhuriyet' diye ayrılıyor. Aslında Cumhuriyet Halk Partisinin adında halk var ama 'Halk olmasa ne güzel halkçılık yapardık' zihniyeti var. Bu zihniyeti de milletimiz çok iyi tanıyor. Kim ne derse desin işimize bakacağız. Türkiye'de ekmeği büyütmeye, özgürlükleri genişletmeye bakacağız.” diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hatay'da konuştuCumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hatay'da konuştuSaadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıSaadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisi
SIRADAKİ HABER