HaberlerSağlık"Yüksek riskli" ve "çok yüksek riskli" 39 ilde kısıtlama sessizliği

"Yüksek riskli" ve "çok yüksek riskli" 39 ilde kısıtlama sessizliği

Coronavirus tedbirleri kapsamında, dün saat 21.00'de başlayan "yüksek riskli" ve "çok yüksek riskli" 39 ildeki sokağa çıkma kısıtlaması devam ediyor.

"Yüksek riskli" ve "çok yüksek riskli" 39 ilde kısıtlama sessizliği

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan, "kontrollü normalleşme" dönemiyle birlikte yeniden düzenlenen Coronavirus ile mücadele tedbirleri sürüyor.

"Yüksek riskli" ve "çok yüksek riskli" 39 ilde sokağa çıkma kısıtlaması 13 Mart cumartesi günü akşam 21.00'de başladı. Kısıtlama, 15 Mart pazartesi günü sabah 05.00'e kadar sürecek.

32 saat sürecek sokağa çıkma kısıtlaması şu illerde uygulanıyor:

Çok yüksek riskli iller: Edirne, Balıkesir, Sakarya, Burdur, Adıyaman, Aksaray, Amasya, Edirne, Giresun, Gümüşhane, Konya, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Sinop, Tokat, Trabzon.

Yüksek riskli iller: İstanbul, İzmir, Antalya, Ardahan, Artvin, Tekirdağ, Çanakkale, Muğla, Bilecik, Bolu, Düzce, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kilis, Kocaeli, Kütahya, Mersin, Niğde, Yalova, Zonguldak.

İLGİLİ HABERLER

Diyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiDiyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyor Kalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyorMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacakRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacak
SIRADAKİ HABER