HaberlerSağlıkViranşehir'de HES Danışma Merkezi kuruldu

Viranşehir'de HES Danışma Merkezi kuruldu

​Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde HES kodunun yaygınlaştırılması amacıyla giriş-çıkışların yoğun olduğu Viranşehir İlçe Devlet Hastanesi Başhekimlik Poliklinik girişinde "HES Danışma Merkezi"nin kurulduğu belirtildi.

Viranşehir'de HES Danışma Merkezi kuruldu

Pandemiden dolayı HES kodu kullanımı tüm Türkiye’de giderek yaygınlaşıyor. Tüm kamu kurum ve kuruluşlarının girişinde HES Kodu sorgulaması zorunlu hale geldi.

İlçe Kaymakamlığımı HES kodu alımını kolaylaştırmak ve vatandaşların kamu kurum ve kuruluşlarına güvenli bir şekilde girebilmelerini sağlamak için kendi bünyesinde Viranşehir İlçe Devlet Hastanesi girişinde "HES Danışma Merkezi" kurdu.

Kurulan HES Danışma Merkezi ile ilçede HES kodu kullanım oranının artırılması amaçlanıyor.

İLGİLİ HABERLER

Diyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiDiyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyor Kalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyorMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacakRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacak
SIRADAKİ HABER