HaberlerSağlıkViranşehir Belediyesi'nden larva ilaçlaması

Viranşehir Belediyesi'nden larva ilaçlaması

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçe Belediyesine bağlı Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçede larva ilaçlama çalışması başlattı.

Viranşehir Belediyesi'nden larva ilaçlaması

Viranşehir Belediyesi'ne bağlı ekipler, Belediye Başkanı Salih Ekinci'nin talimatıyla ilçede ilaçlama çalışması yaptı.

Sivrisinek ve haşerelerin üreme dönemi öncesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, özellikle larvaların bulunabileceği logar, dere yatakları, kanalizasyon ve hayvan besiciliği yapılan yerleri bir bir ilaçladı.

Çalışmalar kapsamında Sulu Tepe Göleti ve diğer göletler titizlikle ilaçlandı.

Sağlık İşleri Müdürü Mahmut Çetin, larva döneminde yapılan ilaçlama sayesinde bu yıl haşerelerle mücadelenin daha kolay olacağını söyledi.

Çetin, halkın sağlığı için belediye olarak her türlü çalışmayı yapacaklarının altını çizdi.

İLGİLİ HABERLER

Diyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiDiyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyor Kalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyorMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacakRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacak
SIRADAKİ HABER