HaberlerSağlıkVan'da zehirlenme vakalarıyla gündeme gelen "Balon Balığı" denetimi yapıldı

Van'da zehirlenme vakalarıyla gündeme gelen "Balon Balığı" denetimi yapıldı

Van'ın İpekyolu İlçesi'nde zabıta ekipleri tarafından ilçedeki balık tezgâhları tek tek denetlendi. Denetimlerde, son zamanlarda zehirlenme vakalarıyla gündeme gelen zehirli balon balığı konusunda balıkçı esnafına uyarılarda bulunuldu.

Van'da zehirlenme vakalarıyla gündeme gelen "Balon Balığı" denetimi yapıldı

Van'da yaklaşık 10 gün önce 3 kişinin yedikleri balon balığından zehirlendiği, bir kişinin de öldüğü iddiası üzerine belediye tarafından denetimler arttırıldı.

İpekyolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri ilçede perakende satış yapan tezgâhları denetledi.

Denetimlerde balıkların tazeliği, hijyen kuralları, çevre temizliği ile satışa sunulan balık çeşitlerinin boy limitleri kontrol edilirken esnaf, son zamanlarda görülen zehirli balon balığı konusunda da uyarıldı.

İpekyolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, vatandaşların sağlıklı bir şekilde balık tüketebilmesi adına denetimlerin bundan sonraki süreçte de kararlı bir şekilde devam edeceği belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

Diyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiDiyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyor Kalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyorMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacakRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacak
SIRADAKİ HABER