HaberlerSağlıkVan'da Coronavirus denetimleri yapıldı

Van'da Coronavirus denetimleri yapıldı

Van'ın Saray ve Gürpınar ilçelerinde; İlçe Emniyet Amirliği görevlilerince pazar yerleri, restoran ve toplu taşıma araçlarında denetim gerçekleştirildi, kurallara uymayanlara uyarılar yapıldı.

Van'da Coronavirus denetimleri yapıldı

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, "Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirilen Coronavirus (Covid-19) salgınından ülkemizi ve vatandaşlarımızı korumak, salgının yayılmasını engellemek amacıyla ilimiz Saray ve Gürpınar ilçelerinde İçişleri Bakanlığınca alınan tedbir kararları kapsamında; Van Emniyet Müdürlüğü Gürpınar ve Saray İlçe Emniyet Amirliği görevlilerimizce pazar yerleri ve toplu ulaşım araçları denetlendi. Yapılan denetimlerde maske, mesafe ve temizlik konularında uyarılarda bulunuldu." denildi. 

Salgının yayılmasının önlenmesi amacıyla alınan tedbir kararlarının uygulanması ve vatandaşların bilgilendirilmesine yönelik çalışmaların devam edeceği belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

Diyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiDiyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyor Kalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyorMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacakRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacak
SIRADAKİ HABER