HaberlerSağlıkVan'da Coronavirus denetimleri yapıldı

Van'da Coronavirus denetimleri yapıldı

Van'ın Saray ve Gürpınar ilçelerinde; İlçe Emniyet Amirliği görevlilerince pazar yerleri, restoran ve toplu taşıma araçlarında denetim gerçekleştirildi, kurallara uymayanlara uyarılar yapıldı.

Van'da Coronavirus denetimleri yapıldı

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, "Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirilen Coronavirus (Covid-19) salgınından ülkemizi ve vatandaşlarımızı korumak, salgının yayılmasını engellemek amacıyla ilimiz Saray ve Gürpınar ilçelerinde İçişleri Bakanlığınca alınan tedbir kararları kapsamında; Van Emniyet Müdürlüğü Gürpınar ve Saray İlçe Emniyet Amirliği görevlilerimizce pazar yerleri ve toplu ulaşım araçları denetlendi. Yapılan denetimlerde maske, mesafe ve temizlik konularında uyarılarda bulunuldu." denildi. 

Salgının yayılmasının önlenmesi amacıyla alınan tedbir kararlarının uygulanması ve vatandaşların bilgilendirilmesine yönelik çalışmaların devam edeceği belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

Malatya’da yapımı süren 300 yataklı devlet hastanesi 2022’de hizmete girecekMalatya’da yapımı süren 300 yataklı devlet hastanesi 2022’de hizmete girecekDoç. Dr. Araç: Sıvı ihtiyacının yeterince karşılanmaması böbreklerin iflasına neden olabilirDoç. Dr. Araç: Sıvı ihtiyacının yeterince karşılanmaması böbreklerin iflasına neden olabilirProf. Dr. Vural: Aşıya karşı tereddüdün nedeni bilgi kirliliğiProf. Dr. Vural: Aşıya karşı tereddüdün nedeni bilgi kirliliğiAyak sağlığına özen gösterenler yemeni ayakkabıları tercih ediyorAyak sağlığına özen gösterenler yemeni ayakkabıları tercih ediyorUygulanan Coronavirus aşı sayısı 36 milyonu geçtiUygulanan Coronavirus aşı sayısı 36 milyonu geçti
SIRADAKİ HABER