HaberlerSağlıkVan'da Coronavirus denetimleri yapıldı

Van'da Coronavirus denetimleri yapıldı

Van'ın Saray ve Gürpınar ilçelerinde; İlçe Emniyet Amirliği görevlilerince pazar yerleri, restoran ve toplu taşıma araçlarında denetim gerçekleştirildi, kurallara uymayanlara uyarılar yapıldı.

Van'da Coronavirus denetimleri yapıldı

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, "Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirilen Coronavirus (Covid-19) salgınından ülkemizi ve vatandaşlarımızı korumak, salgının yayılmasını engellemek amacıyla ilimiz Saray ve Gürpınar ilçelerinde İçişleri Bakanlığınca alınan tedbir kararları kapsamında; Van Emniyet Müdürlüğü Gürpınar ve Saray İlçe Emniyet Amirliği görevlilerimizce pazar yerleri ve toplu ulaşım araçları denetlendi. Yapılan denetimlerde maske, mesafe ve temizlik konularında uyarılarda bulunuldu." denildi. 

Salgının yayılmasının önlenmesi amacıyla alınan tedbir kararlarının uygulanması ve vatandaşların bilgilendirilmesine yönelik çalışmaların devam edeceği belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

Adıyaman'da 42 hane salgın nedeniyle karantinaya alındıAdıyaman'da 42 hane salgın nedeniyle karantinaya alındıCoronavirus aşısı yaptıranların sayısı 1,5 milyonu geçtiCoronavirus aşısı yaptıranların sayısı 1,5 milyonu geçtiBugünden itibaren 75 yaş üzeri vatandaşların aşılanmasına başlanıyorBugünden itibaren 75 yaş üzeri vatandaşların aşılanmasına başlanıyorSağlık çalışanlarının ilk aşı adımı tamamlandıSağlık çalışanlarının ilk aşı adımı tamamlandıDSÖ mutasyonlu Coronavirus'ün 101 ülkede görüldüğünü açıkladıDSÖ mutasyonlu Coronavirus'ün 101 ülkede görüldüğünü açıkladı
SIRADAKİ HABER