HaberlerSağlıkÜlke genelinde bugün Coronavirüs denetimleri yapılacak

Ülke genelinde bugün Coronavirüs denetimleri yapılacak

Coronavirus ile mücadele kapsamında bugün 260 bin personelin katılımıyla ülke genelinde denetim faaliyetleri gerçekleştirilecek.

Ülke genelinde bugün Coronavirüs denetimleri yapılacak

Konu ile ilgili 14 maddelik uygulama 81 il valiliğine gönderildi.

İçişleri Bakanlığı koordinesinde gerçekleştirilecek denetimler, birçok kurum ve kuruluşla eşgüdüm içerisinde gerçekleştirilecek.

Denetim faaliyetlerine tüm kamu kurum ve kuruluşlarının, yerel yönetimlerin ve meslek odalarının azami seviyede destek (personel, araç, malzeme ve benzeri) vermesi sağlanacak.

260 bin personelin katılımıyla ülke genelinde gerçekleştirilecek denetimlerde başta temizlik, maske, mesafe olmak üzere tüm kurallara riayet edilip edilmediği yerinde gözlemlenecek.

Kuralları ihlal eden kişi ve işletmelere cezai işlem uygulanacak."

İLGİLİ HABERLER

Diyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiDiyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyor Kalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyorMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacakRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacak
SIRADAKİ HABER