HaberlerSağlıkUçak ambulans 22 aylık Reyhan için havalandı

Uçak ambulans 22 aylık Reyhan için havalandı

Batman Eğitim Araştırma Hastanesi Çocuk Yoğun Bakımda yatan beyin tümörü hastası bebek, Batman Havalimanına inen Sağlık Bakanlığına bağlı uçak ambulans ile Ankara'ya sevk edildi.

Uçak ambulans 22 aylık Reyhan için havalandı

Eğitim Araştırma Hastanesi Çocuk Yoğun Bakımda yatmakta olan 22 aylık Reyhan Çınar'a intrakranial kitle (beyin tümörü)tanısı konuldu.

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından cerrahi müdahalesi için 112 Komuta Kontrol Merkezine yer bulunması talep edildi.

Sağlık Müdürlüğü personeli zaman kaybetmeden Hacettepe Üniversitesi Beyin Cerrahi Bölümü ile iletişime geçti. 22 aylık hasta Hacettepe Üniversitesi Beyin Cerrahi tarafından kabul edildi.

Batman Havalimanına sabah saatlerinde inen uçak ambulans, gerekli işlemlerin yapılmasının ardından havalanarak Reyhan bebeğin tedavisi için Ankara'ya doğru yola çıktı.

İLGİLİ HABERLER

Diyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiDiyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyor Kalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyorMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacakRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacak
SIRADAKİ HABER