HaberlerSağlıkTut Kaymakamlığında vaka artışı uyarısı

Tut Kaymakamlığında vaka artışı uyarısı

​Adıyaman'ın Tut Kaymakamlığı tarafından son günlerde artış gösteren Covid-19 salgınına karşı uyarıda bulundu.

Tut Kaymakamlığında vaka artışı uyarısı

Kaymakamlığın sosyal medya hesabından mahalle mahalle ve köy köy verilen Covid-19 vaka sayılarının artış gösterdiği ve bu konuda daha duyarlı olunması konusunda uyarılarda bulundu.

Kaymakamlık tarafından toplamda 48 yerleşim yerinin karantinaya alındığı belirteilen açıklamada "Son günlerde ülke genelinde olduğu gibi ilçemizde de vaka sayıları artış eğilimindedir. Vaka sayılarındaki artışı önlemek, kendinizin ve sevdiklerinizin sağlığını korumak için kurallara uyalım, kalabalık ortamlarda bulunmayalım, maskemizi mutlaka takalım ve temizliğimize dikkat edelim. 31.03.2021 tarihi itibariyle ilçemizdeki vaka sayılarının mahalle ve köylerimizdeki dağılımı aşağıdaki gibidir. Akçatepe Köyü: 13, Ayniye Mahallesi: 6, Boyundere Köyü: 1, Bulanık Mahallesi: 0, Cumhuriyet Mahallesi: 4, Çamlıca Mahallesi: 0, Çiftlik Köyü: Elçiler Köyü: 0, Fethiye Mahallesi: 9, Havutlu Köyü: 0, Kaşlıca Köyü: 4, Köseli Köyü: 0, Meryemuşağı Köyü: 0, Öğütlü Köyü: 0, Reşadiye Mahallesi: 1, Salah Mahallesi: 4, Tepecik Köyü: 5, Ünlüce Köyü: 0, Yalankoz Köyü: 0, Yaylımlı Köyü: 1, Yeşilyurt Köyü: 0" ifadeleri kullanıldı.

İLGİLİ HABERLER

Diyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiDiyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyor Kalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyorMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacakRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacak
SIRADAKİ HABER