HaberlerSağlıkTürkiye'de yapılan aşı sayısı 15 milyonu geçti

Türkiye'de yapılan aşı sayısı 15 milyonu geçti

​Sağlık Bakanlığı, yeni tip Coronavirus ile mücadele kapsamında toplam aşı yaptıranların sayısının 15 milyonu geçtiğini duyurdu.

Türkiye'de yapılan aşı sayısı 15 milyonu geçti

Bakanlığı resmi internet sitesinin "covid19asi.saglik.gov.tr" adresinde yer alan aşılama sayılarının birinci ve ikinci doz aşı uygulayanların toplamının 15 milyona ulaştığı belirtildi.

Verilere göre, birinci doz aşı uygulanan kişi sayısı yaklaşık olarak 8,4 milyon olurken, ikinci doz aşıyı yaptıran sayısının ise yaklaşık 6,6 milyon kişiye ulaştığı ifade edildi.

Birinci ve ikinci doz aşılananların toplam sayısı, İstanbul'da yaklaşık 2,3 milyon, Ankara'da yaklaşık 1,2 milyon, İzmir'de ise yaklaşık 1 milyon oldu.  

İLGİLİ HABERLER

Diyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiDiyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyor Kalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyorMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacakRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacak
SIRADAKİ HABER