HaberlerSağlıkToplu ulaşım araçlarına alınmayan yaşlılar mağduriyet yaşıyor

Toplu ulaşım araçlarına alınmayan yaşlılar mağduriyet yaşıyor

Şehir içi toplu ulaşım araçlarına binmek isteyen 65 yaş üstü yaşlılar, salgın kuralları gereği araçlara binmeleri yasaklandığı için hastaneye gitmek gibi zorunlu hallerde büyük bir mağduriyet yaşıyor.

Toplu ulaşım araçlarına alınmayan yaşlılar mağduriyet yaşıyor

Covid-19 salgını nedeniyle 65 yaş üstü yaşlıların şehir içinde faaliyet gösteren toplu ulaşım araçlarına binmeleri yasak olduğundan, hastaneye gitmek veya hastaneden dönmek için duraklarda bekleyen yaşlıların yaşadığı mağduriyete henüz bir çözüm bulunmuş değil.

Mardin'in Nusaybin ilçesinde yaşayan halk, yetkililerden bu duruma bir çözüm bulmasını istiyor.

Nusaybin'de hastane önünde veya toplu ulaşım araçlarına alınmadıkları için saatlerce duraklarda bekleyen yaşlıların büyük bir sıkıntı yaşadığına vurgu yapan vatandaşlar, bu durumda olan ve maddi durumu elverişli olmayan yaşlılar için ilgili yetkililerin konuya bir çözüm getirmesini istiyor.

Bu durumda olan yaşlıların ancak hayırsever bazı vatandaşların yardımıyla hastaneye veya evlerine ulaştıkları öğrenildi.

İlçe halkı, bir an önce yaşlıların yaşadığı bu mağduriyetin son bulması ve soruna çözüm üretmeleri için yetkililerin harekete geçmesini istedi.

İLGİLİ HABERLER

Diyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiDiyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyor Kalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyorMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacakRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacak
SIRADAKİ HABER