HaberlerSağlıkToplu ulaşım araçlarına alınmayan yaşlılar mağduriyet yaşıyor

Toplu ulaşım araçlarına alınmayan yaşlılar mağduriyet yaşıyor

Şehir içi toplu ulaşım araçlarına binmek isteyen 65 yaş üstü yaşlılar, salgın kuralları gereği araçlara binmeleri yasaklandığı için hastaneye gitmek gibi zorunlu hallerde büyük bir mağduriyet yaşıyor.

Toplu ulaşım araçlarına alınmayan yaşlılar mağduriyet yaşıyor

Covid-19 salgını nedeniyle 65 yaş üstü yaşlıların şehir içinde faaliyet gösteren toplu ulaşım araçlarına binmeleri yasak olduğundan, hastaneye gitmek veya hastaneden dönmek için duraklarda bekleyen yaşlıların yaşadığı mağduriyete henüz bir çözüm bulunmuş değil.

Mardin'in Nusaybin ilçesinde yaşayan halk, yetkililerden bu duruma bir çözüm bulmasını istiyor.

Nusaybin'de hastane önünde veya toplu ulaşım araçlarına alınmadıkları için saatlerce duraklarda bekleyen yaşlıların büyük bir sıkıntı yaşadığına vurgu yapan vatandaşlar, bu durumda olan ve maddi durumu elverişli olmayan yaşlılar için ilgili yetkililerin konuya bir çözüm getirmesini istiyor.

Bu durumda olan yaşlıların ancak hayırsever bazı vatandaşların yardımıyla hastaneye veya evlerine ulaştıkları öğrenildi.

İlçe halkı, bir an önce yaşlıların yaşadığı bu mağduriyetin son bulması ve soruna çözüm üretmeleri için yetkililerin harekete geçmesini istedi.

İLGİLİ HABERLER

Şehir Hastanesinde aynı anda 4 hastaya anjiyo işlemi yapılabiliyorŞehir Hastanesinde aynı anda 4 hastaya anjiyo işlemi yapılabiliyor56 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması sona erdi56 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması sona erdiTrabzon'da Covid-19 denetimleri sürüyorTrabzon'da Covid-19 denetimleri sürüyorBakan Koca'dan sağlık çalışanlarına övgüBakan Koca'dan sağlık çalışanlarına övgüVan Valiliğinden 65 yaş ve üzeri kişilere aşı uyarısıVan Valiliğinden 65 yaş ve üzeri kişilere aşı uyarısı
SIRADAKİ HABER