HaberlerSağlıkTEB Başkanı Çolak: Normal günlere dönmemizde en büyük umudumuz aşılar

TEB Başkanı Çolak: Normal günlere dönmemizde en büyük umudumuz aşılar

Türk Eczacıları Birliği (TEB) Başkanı Ecz. Erdoğan Çolak, aşı karşıtlığına tepki göstererek, "Özlediğimiz normal ve sağlıklı günlere dönmemizde en büyük umudumuz aşılar." dedi.

TEB Başkanı Çolak: Normal günlere dönmemizde en büyük umudumuz aşılar

Türk Eczacıları Birliği (TEB) Başkanı Ecz. Erdoğan Çolak, uygulanmaya başlanan CoronaVac aşısı ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Çolak, Türkiye genelinde kitlesel aşılama sürecinin, acil kullanım onayı sonrasında öncelikli olarak sağlık çalışanlarında başlanıldığını belirtti.

Kuralların ihmal edilmemesi gerektiğine dikkat çeken Çolak, "Sağlık çalışanları ve 65 yaş üstü vatandaşlarımızdan başlayan aşılama çalışmaları, umuyoruz en kısa sürede toplumun diğer kesimlerine de yaygınlaştırılacak. Bu süreçte vatandaşlarımızın maske, hijyen, mesafe kurallarına sıkı sıkıya bağlı kalmaları hayati derecede önemli." dedi.

Çolak, "Diğer yandan Covid-19 pandemisinin sonunu getirmeye en güçlü adayın aşılar olduğu, aşıya karşı geliştirilen direncin sonucunun hepimiz için ağır olacağı unutulmamalı. Aşı karşıtlığı; toplum sağlığına geri dönüşü olmayan zararlar verecek, pandeminin ve dolayısıyla sağlık sisteminin yükünü ağırlaştıracaktır. Özlediğimiz normal ve sağlıklı günlere dönmemizde en büyük umudumuz aşılar. Pandeminin yükünü omuzlarında fedakârca taşıyan sağlık çalışanlarımızın aşılanması; pandemiyle daha güçlü, daha etkin bir mücadele için çok ama çok önemli bir adım. Sağlık çalışanları yaşatmaya ve iyileştirmeye daha güvenli devam edebilme adına aşılanıyor; vatandaşlarımızı da aşı karşıtı ifadelere kulaklarını kapatmaya, bilime ve aşıya güvenmeye davet ediyorum." ifadelerine yer verdi.

İLGİLİ HABERLER

Malatya’da yapımı süren 300 yataklı devlet hastanesi 2022’de hizmete girecekMalatya’da yapımı süren 300 yataklı devlet hastanesi 2022’de hizmete girecekDoç. Dr. Araç: Sıvı ihtiyacının yeterince karşılanmaması böbreklerin iflasına neden olabilirDoç. Dr. Araç: Sıvı ihtiyacının yeterince karşılanmaması böbreklerin iflasına neden olabilirProf. Dr. Vural: Aşıya karşı tereddüdün nedeni bilgi kirliliğiProf. Dr. Vural: Aşıya karşı tereddüdün nedeni bilgi kirliliğiAyak sağlığına özen gösterenler yemeni ayakkabıları tercih ediyorAyak sağlığına özen gösterenler yemeni ayakkabıları tercih ediyorUygulanan Coronavirus aşı sayısı 36 milyonu geçtiUygulanan Coronavirus aşı sayısı 36 milyonu geçti
SIRADAKİ HABER