HaberlerSağlıkŞırnak'ta Coronavirus denetimleri yapıldı

Şırnak'ta Coronavirus denetimleri yapıldı

Şırnak İl Müdürlüğüne bağlı ekipler, "Şırnak sana mavi yakışır" sloganıyla Cizre'de, Coronavirus denetimleri kapsamında maske ve sosyal mesafe denetimi yaptı.

Şırnak'ta Coronavirus denetimleri yapıldı

Kontrollü sosyal hayat döneminde uyulması gereken kuralların ve alınan tedbirlerin kapsamlı şekilde kontrollerinin yapıldığı denetimlerde, Şırnak İl Sağlık Müdürü Op. Dr. İsmail Başıbüyük ve beraberindeki heyet, Cizre'de denetimlere katılarak esnaf ve halka maske, hijyen ve sosyal mesafe konusunda uyarılarda bulundu.

İlçede, maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulup uyulmadığını kontrol eden ekipler, esnaf ve halkı salgına karşı dikkatli ve tedbirli olması konusunda uyardı.

Yapılan denetimlerde, Covid-19 salgınının toplum sağlığına yönelik oluşturduğu riski yönetebilmek için sosyal izolasyon ve sosyal mesafe kurallarına riayet edilmesine yönelik alınan tedbirlere toplumun tüm kesimleri tarafından uyulmasının önemi vurgulandı.

İLGİLİ HABERLER

Diyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiDiyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyor Kalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyorMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacakRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacak
SIRADAKİ HABER