HaberlerSağlıkŞırnak'ta Coronavirus denetimleri yapıldı

Şırnak'ta Coronavirus denetimleri yapıldı

Şırnak İl Müdürlüğüne bağlı ekipler, "Şırnak sana mavi yakışır" sloganıyla Cizre'de, Coronavirus denetimleri kapsamında maske ve sosyal mesafe denetimi yaptı.

Şırnak'ta Coronavirus denetimleri yapıldı

Kontrollü sosyal hayat döneminde uyulması gereken kuralların ve alınan tedbirlerin kapsamlı şekilde kontrollerinin yapıldığı denetimlerde, Şırnak İl Sağlık Müdürü Op. Dr. İsmail Başıbüyük ve beraberindeki heyet, Cizre'de denetimlere katılarak esnaf ve halka maske, hijyen ve sosyal mesafe konusunda uyarılarda bulundu.

İlçede, maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulup uyulmadığını kontrol eden ekipler, esnaf ve halkı salgına karşı dikkatli ve tedbirli olması konusunda uyardı.

Yapılan denetimlerde, Covid-19 salgınının toplum sağlığına yönelik oluşturduğu riski yönetebilmek için sosyal izolasyon ve sosyal mesafe kurallarına riayet edilmesine yönelik alınan tedbirlere toplumun tüm kesimleri tarafından uyulmasının önemi vurgulandı.

İLGİLİ HABERLER

Malatya’da yapımı süren 300 yataklı devlet hastanesi 2022’de hizmete girecekMalatya’da yapımı süren 300 yataklı devlet hastanesi 2022’de hizmete girecekDoç. Dr. Araç: Sıvı ihtiyacının yeterince karşılanmaması böbreklerin iflasına neden olabilirDoç. Dr. Araç: Sıvı ihtiyacının yeterince karşılanmaması böbreklerin iflasına neden olabilirProf. Dr. Vural: Aşıya karşı tereddüdün nedeni bilgi kirliliğiProf. Dr. Vural: Aşıya karşı tereddüdün nedeni bilgi kirliliğiAyak sağlığına özen gösterenler yemeni ayakkabıları tercih ediyorAyak sağlığına özen gösterenler yemeni ayakkabıları tercih ediyorUygulanan Coronavirus aşı sayısı 36 milyonu geçtiUygulanan Coronavirus aşı sayısı 36 milyonu geçti
SIRADAKİ HABER