HaberlerSağlıkSiirt'te Covid-19 aşıları sağlıkçılara uygulanmaya başlandı

Siirt'te Covid-19 aşıları sağlıkçılara uygulanmaya başlandı

Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Selahattin Vural, hastalık geçirmemiş sağlık çalışanlarından gönüllü olanlara aşıların yapılmaya başlandığını belirtti.

Siirt'te Covid-19 aşıları sağlıkçılara uygulanmaya başlandı

Çin'den getirilen Coronavirus aşısı 81 ilde olduğu gibi Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesinde de sağlık çalışanlarına uygulanmaya başladı.

Bugünden itibaren 81 ilde olduğu gibi Siirt'te de görev yapan sağlık çalışanların aşılanmasına başlanacağını belirten Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Selahattin Vural, aşılama programının son derece şeffaf yürütülmesinin en büyük öncelikleri olduğunu söyledi.

Prof. Dr. Vural, "Coronavirus aşılarının üzerinde bulunan karekod sebebiyle ismine tahsis edilen kişi dışında aşının kullanılması mümkün değildir. Herkesin mutlaka aşı olması gerektiğinin altını çizmek istiyorum. Kademeli olarak normalleşme için Coronavirus aşısını mutlaka yaptırmalıyız." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Malatya’da yapımı süren 300 yataklı devlet hastanesi 2022’de hizmete girecekMalatya’da yapımı süren 300 yataklı devlet hastanesi 2022’de hizmete girecekDoç. Dr. Araç: Sıvı ihtiyacının yeterince karşılanmaması böbreklerin iflasına neden olabilirDoç. Dr. Araç: Sıvı ihtiyacının yeterince karşılanmaması böbreklerin iflasına neden olabilirProf. Dr. Vural: Aşıya karşı tereddüdün nedeni bilgi kirliliğiProf. Dr. Vural: Aşıya karşı tereddüdün nedeni bilgi kirliliğiAyak sağlığına özen gösterenler yemeni ayakkabıları tercih ediyorAyak sağlığına özen gösterenler yemeni ayakkabıları tercih ediyorUygulanan Coronavirus aşı sayısı 36 milyonu geçtiUygulanan Coronavirus aşı sayısı 36 milyonu geçti
SIRADAKİ HABER