HaberlerSağlıkSiirt'te Covid-19 aşıları sağlıkçılara uygulanmaya başlandı

Siirt'te Covid-19 aşıları sağlıkçılara uygulanmaya başlandı

Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Selahattin Vural, hastalık geçirmemiş sağlık çalışanlarından gönüllü olanlara aşıların yapılmaya başlandığını belirtti.

Siirt'te Covid-19 aşıları sağlıkçılara uygulanmaya başlandı

Çin'den getirilen Coronavirus aşısı 81 ilde olduğu gibi Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesinde de sağlık çalışanlarına uygulanmaya başladı.

Bugünden itibaren 81 ilde olduğu gibi Siirt'te de görev yapan sağlık çalışanların aşılanmasına başlanacağını belirten Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Selahattin Vural, aşılama programının son derece şeffaf yürütülmesinin en büyük öncelikleri olduğunu söyledi.

Prof. Dr. Vural, "Coronavirus aşılarının üzerinde bulunan karekod sebebiyle ismine tahsis edilen kişi dışında aşının kullanılması mümkün değildir. Herkesin mutlaka aşı olması gerektiğinin altını çizmek istiyorum. Kademeli olarak normalleşme için Coronavirus aşısını mutlaka yaptırmalıyız." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle sokaklarda sessizlik hâkimSokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle sokaklarda sessizlik hâkimAdıyaman'da 23 ev karantinaya alındıAdıyaman'da 23 ev karantinaya alındıTunceli'de mutasyona uğramış virüs iddiasıTunceli'de mutasyona uğramış virüs iddiasıTEB: Sağlık çalışanları zor bir yılı geride bıraktıTEB: Sağlık çalışanları zor bir yılı geride bıraktıHalk Covid-19 aşısına ne kadar güveniyor?Halk Covid-19 aşısına ne kadar güveniyor?
SIRADAKİ HABER