HaberlerSağlıkŞehid Hanefi Poyraz'ın babası vefat etti

Şehid Hanefi Poyraz'ın babası vefat etti

Yalova'da bulunan özel bir hastanede Covid-19 tedavisini gören Şehid Hanefi Poyraz'ın babası Hüseyin Poyraz (90), vefat etti.

Şehid Hanefi Poyraz'ın babası vefat etti

Bazı rahatsızlıkları bulunan ve en son yakalandığı Covid-19 salgını nedeniyle Yalova'da özel bir hastanede tedavi gören Hüseyin Poyraz, vefat etti.

Yakınları tarafından Yalova'da defnedilen Hüseyin Poyraz, ibadetlerine düşkün olan ve çocuklarını İslam'i ahlakla yetiştiren bir şahsiyet olarak biliniyordu.

Şehid Hanefi Poyraz kimdir?

Vefat eden Hüseyin Poyraz'ın oğlu olan Şehid Hanefi, 1973 yılında Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde doğdu. Henüz ortaokuldayken İslami davayla tanışan Şehid Hanefi, genç yaşında İslam uğrunda verdiği mücadele ve güzel ahlakıyla gönüllerde taht kurdu. Şehid Hanefi, arkadaşıyla birlikte evine doğru giderken, İslami çalışmasını hazmedemeyen PKK tarafından 18 Eylül 1992 tarihinde kurulan hain pusuyla şehid edildi.

İLGİLİ HABERLER

Adıyaman'da 105 ev karantinaya alındıAdıyaman'da 105 ev karantinaya alındıSağlıklı bir hayat için daha az tuz tüketilmesi çağrısıSağlıklı bir hayat için daha az tuz tüketilmesi çağrısı10 milyon doz Covid-19 aşısı yapıldı10 milyon doz Covid-19 aşısı yapıldıBalıkesir Valisi Şıldak: "İlçelerimizde mutasyonlu vaka sayıları yükseliyor"Balıkesir Valisi Şıldak: "İlçelerimizde mutasyonlu vaka sayıları yükseliyor"Coronavirus aşısı yapanların sayısı 10 milyona yaklaştıCoronavirus aşısı yapanların sayısı 10 milyona yaklaştı
SIRADAKİ HABER