HaberlerSağlıkSason’da 50 yataklı yeni Devlet Hastanesi hizmet vermeye hazırlanıyor

Sason’da 50 yataklı yeni Devlet Hastanesi hizmet vermeye hazırlanıyor

Batman'ın Sason ilçesinde yakında açılması planlanan 50 yataklı yeni Sason Devlet Hastanesi hizmet binası tamamlandı.

Sason’da 50 yataklı yeni Devlet Hastanesi hizmet vermeye hazırlanıyor

Yapımına 2019 yılında başlanan 50 yatak kapasiteli yeni Sason Devlet Hastanesi tamamlandı. Hastanenin, 18 Aralık 2020 Cuma günü hasta kabulüne başlayacağı belirtildi.

Hastane, 16 bin metrekare kapalı alan üzerine 3 bin 850 metrekare oturum alanına sahip ve bir bloktan oluşuyor.  

“Sağlıkta güven, hizmette konfor”

Batman İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Hakan Pamukçu, “Sağlıkta güven, hizmette konfor’ ilkesi çerçevesinde Sason halkına modern sağlık hizmeti sunmak için 2019 yılında inşaatına başlamış olduğumuz yeni Sason Devlet Hastanesini tamamlamış bulunmaktayız” dedi.

“Hastanemiz modern tıbbi donanıma sahip”

Açılacak olan yeni hastanenin 50 yatak kapasiteli olup, 16 poliklinik odasından oluştuğunu söyleyen Pamukçu, “Yeni hizmet binamızda 1 acil polikliniği, 14 acil müşahede yatağı, acil serviste 1 CPR odası, 1 Acil Müdahale Odası, 1 Kontaminasyon odası, 3 ameliyathane, 4 yataklı birinci seviye yoğun bakım servisi, 2 diş ünitesi, 3 doğumhane, 4 kuvözlü yeni doğan yoğun bakım, 5 yataklı diyaliz birimi, 2 yanık odası, 2 palyatif bakım odası, 1 işitme tarama kabinli oda,  1 sterilizasyon birimi, 1 atık ayrıştırma birimi ve yeterli kapasitede laboratuvar ve röntgen üniteleri ve 12 araçlı kapalı otopark alanı bulunmaktadır.” ifadelerini kullandı.

Pamukçu, “Modern tıbbı donanıma sahip olan sağlık tesisimizde acil muayene polikliniği, iç hastalıkları (dahiliye) polikliniği, çocuk hastalıkları polikliniği, aile hekimi uzmanı polikliniği, kadın doğum polikliniği, genel cerrahi polikliniği, anestezi polikliniği, ağız ve diş sağlığı polikliniği branşlarında sağlık hizmeti sunulacaktır.” dedi.

“Yeterli uzman kadro”

18 Aralık 2020 Perşembe günü hasta kabulüne başlanacağını belirten Pamukçu, “Yeni Sason Devlet Hastanemizde 4 uzman, 8 pratisyen hekim, 58 sağlık ve 60 destek personelinden oluşmak üzere toplam 130 personel görev yapacaktır. Yeni hastanede hasta kabulüne başlanmasıyla Sason halkına daha kaliteli ve modern bir hizmet imkânı da sağlamış olacağız. Yakın bir zamanda açılışı planlanan yeni hastanemizi bitirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyor ve Sason halkına hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Diyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiDiyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyor Kalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyorMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacakRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacak
SIRADAKİ HABER