HaberlerSağlıkSağlık çalışanlarına getirilen izin kısıtlaması kaldırıldı

Sağlık çalışanlarına getirilen izin kısıtlaması kaldırıldı

Sağlık Bakanlığı tarafından 81 ilin sağlık müdürlüklerine personelin yıllık izin, istifa, emeklilik, durumuna ilişkin yazı gönderildi.

Sağlık çalışanlarına getirilen izin kısıtlaması kaldırıldı

Bakanlık tarafından Coronavirus salgını nedeniyle sağlık çalışanlarına yönelik izin ve emeklilik işlemleri kısıtlaması getirilmişti. Bu kapsamda sağlık çalışanaları için yeni bir yazı il müdürlüklerine gönderildi.

Sağlık çalışanlarına yönelik, yıllık izin, ücretsiz izin, şu an izni ve emeklilik işlemleri yasağını kaldıran yazı, personel işlemleri başlığıyla Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlandı.

Yazıya göre, sağlık personeline, kamu sağlık hizmetini aksatmayacak şekilde yıllık izin ve ücretsiz izin verilebilecek.  

İLGİLİ HABERLER

Aksaray'da yarın bir belde karantinaya alınacakAksaray'da yarın bir belde karantinaya alınacakDiyarbakır'da tarihi On Gözlü Köprü'deki yoğunluk korkuttuDiyarbakır'da tarihi On Gözlü Köprü'deki yoğunluk korkuttuİllere göre haftalık vaka sayısının güncel haritası açıklandıİllere göre haftalık vaka sayısının güncel haritası açıklandıHalk ve esnaf kısıtlamaların kaldırılmasından memnunHalk ve esnaf kısıtlamaların kaldırılmasından memnunYeme içme yerleri ile kahvehanelerde denetimler sürüyorYeme içme yerleri ile kahvehanelerde denetimler sürüyor
SIRADAKİ HABER