HaberlerSağlıkSağlık çalışanları ve 70-75 yaş arası için ikinci doz aşılama başladı

Sağlık çalışanları ve 70-75 yaş arası için ikinci doz aşılama başladı

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Batman’da da tüm hastanelerde Covid-19 aşısı uygulaması genelgesi doğrultusunda sağlık çalışanları ve 70-75 yaş arası olanlara yönelik ikinci doz aşılama çalışmalarına başlandı.

Sağlık çalışanları ve 70-75 yaş arası için ikinci doz aşılama başladı

Konuyla ilgili Batman İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Sağlık Bakanlığının tüm hastanelerde Covid-19 aşısı uygulaması genelgesi doğrultusunda tüm sağlık tesislerinde sağlık çalışanlarına yönelik ikinci doz aşılama çalışmalarına başlanıldığı bildirildi.

70-75 yaş arası vatandaşların aşısına da başlandığı belirtilen açıklamada, “Aynı genelge doğrultusunda 70-75 yaş arası vatandaşlar için de aşılamaya geçilmiş olup, aşılama işlemeleri titizlikle yürütülmektedir. Yan etki ya da alerji durumunda müdahale etmek amacıyla aşı uygulamasının yapıldığı tüm sağlık tesislerimizde gerekli tedbirler alınmıştır. Hastaneye gidemeyecek durumda olan vatandaşlarımızın e-nabız ve MHRS üzerinden randevu almaları gerekmektedir.” ifadelerine yer verildi.

İLGİLİ HABERLER

"Haftalık Tematik Denetimler" devam ediyor"Haftalık Tematik Denetimler" devam ediyorAdıyaman'da 105 ev karantinaya alındıAdıyaman'da 105 ev karantinaya alındıSağlıklı bir hayat için daha az tuz tüketilmesi çağrısıSağlıklı bir hayat için daha az tuz tüketilmesi çağrısı10 milyon doz Covid-19 aşısı yapıldı10 milyon doz Covid-19 aşısı yapıldıBalıkesir Valisi Şıldak: "İlçelerimizde mutasyonlu vaka sayıları yükseliyor"Balıkesir Valisi Şıldak: "İlçelerimizde mutasyonlu vaka sayıları yükseliyor"
SIRADAKİ HABER