HaberlerSağlıkSağlık Bakanı Koca'dan yerli aşı çalışmalarıyla ilgili açıklama

Sağlık Bakanı Koca'dan yerli aşı çalışmalarıyla ilgili açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, devam eden aşı çalışmalarıyla ilgili bir aşı adayının Faz II safhasında, 6 aşı adayının da Faz I çalışması aşamasına geldiğini belirtti.

Sağlık Bakanı Koca'dan yerli aşı çalışmalarıyla ilgili açıklama

Bakan Koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Ülkemizde devam eden aşı çalışmaları ile ilgili bir toplantı daha yaptık. Ülkemizin bilimsel ve teknik alt yapısı, Bilim İnsanlarımızın azim ve gayretinin bize en iyi aşıları kazandıracağına inanıyorum.

Bir aşı adayımız Faz II safhasında, 6 aşı adayımız da Faz I çalışması aşamasına geldi. Tüm imkanlarımız bize en iyi aşıyı kazandırmak için seferber edilmiştir. Bilimden gelen güçle ve bilim insanlarımızın gayretiyle başaracağız."  

İLGİLİ HABERLER

85 yaş üzerindeki vatandaşların aşılanmasına bugün başlanıyor85 yaş üzerindeki vatandaşların aşılanmasına bugün başlanıyorMalatya’da 9 binin üzerinde sağlık çalışanına CoronoVac aşısı yapıldıMalatya’da 9 binin üzerinde sağlık çalışanına CoronoVac aşısı yapıldıKar nedeniyle mahsur kalan hasta UMKE ekiplerince kurtarıldıKar nedeniyle mahsur kalan hasta UMKE ekiplerince kurtarıldıCumhurbaşkanı Erdoğan: "Covid-19 aşısı yaptıran vatandaşlarımızın sayısı 1 milyonu geçti"Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Covid-19 aşısı yaptıran vatandaşlarımızın sayısı 1 milyonu geçti"Siirt'te yaşlı bakım ve engelli merkezlerinde aşılama başladıSiirt'te yaşlı bakım ve engelli merkezlerinde aşılama başladı
SIRADAKİ HABER