HaberlerSağlıkRize'de karantina kurallarını ihlal ederek yurtlara yerleştirilen kişi sayısı 383 oldu

Rize'de karantina kurallarını ihlal ederek yurtlara yerleştirilen kişi sayısı 383 oldu

​Covid-19 önlemleri kapsamında yapılan denetimlerde Rize'de şu ana kadar toplam 383 kişinin karantina kurallarını ihlal ettiği tespit edilerek karantina yurtlarına yerleştirildi.

Rize'de karantina kurallarını ihlal ederek yurtlara yerleştirilen kişi sayısı 383 oldu

Rize Valiliği'nden yapılan açıklamada, Türkiye genelinde Covid-19 salgınına karşı verilen mücadelede Rize'de de pek çok tedbir beraber gerekli denetimlerin yapıldığı belirtildi.

Salgınla mücadele sürecinde tedbirlere uyulmasının büyük önem taşıdığının ifade edildiği açıklamada, "Bunun yanı sıra artan her hasta sayısı hastanelerimizde daha fazla yük yüklemekte ve bunun sonucunda diğer sağlık alanlarında verilen hizmeti engellemektedir. Sağlık çalışanlarımızın ciddi gayretlerine bizlerde destek olursak hem onları daha çok motive eder hem de Covid-19 ile verilen mücadeleyi başarılı bir şekilde sonlandırmış oluruz." denildi.

İLGİLİ HABERLER

Bakan Koca il sağlık müdürleriyle görüştüBakan Koca il sağlık müdürleriyle görüştüBugünden itibaren huzurevleri ve bakımevlerinde kalanlar aşılanacakBugünden itibaren huzurevleri ve bakımevlerinde kalanlar aşılanacakSağlık çalışanlarının aşı çalışması çarşamba günü sona eriyorSağlık çalışanlarının aşı çalışması çarşamba günü sona eriyorGAÜN Başhekimi Alaşehirli: "Aşılananlarda ciddi yan etki görülmedi"GAÜN Başhekimi Alaşehirli: "Aşılananlarda ciddi yan etki görülmedi"Dicle Üniversitesi Hastanesinde Coronavirus aşısı uygulanmaya başladıDicle Üniversitesi Hastanesinde Coronavirus aşısı uygulanmaya başladı
SIRADAKİ HABER