HaberlerSağlıkOsmaniye'de bir köy karantinaya alındı

Osmaniye'de bir köy karantinaya alındı

​Osmaniye'nin merkez ilçesine bağlı Dervişli Köyünde artan vaka sayıları ve temaslı olunan kişi sayısı göz önüne alınarak ikinci bir emre karantina uygulanmasına karar verildi.

Osmaniye'de bir köy karantinaya alındı

Merkez ilçeye bağlı Dervişli köyünde son 10 gün içerisinde pozitif vakanın 14 ve bunların temaslısı olarak 24 kişi tespit edildi.

Söz konusu vakaların Dervişli Köyünde 10 Hanede ikamet etmeleri nedeniyle salgının önlenmesi ve kontrol altına alınması amacıyla Umumi Hıfzıssıhha kurulu kararınca ikinci bir emre kadar sağlık personelleri harici Dervişli Köyüne giriş-çıkışlar yasaklandı.

İLGİLİ HABERLER

Diyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiDiyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyor Kalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyorMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacakRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacak
SIRADAKİ HABER