HaberlerSağlıkMutasyonlu virüs tespit edilen okulun pansiyonu karantinaya alındı

Mutasyonlu virüs tespit edilen okulun pansiyonu karantinaya alındı

​Diyarbakır'ın merkez Bağlar ilçesinde bir lisede mutasyonlu Coronavirus tespit edilmesi üzerine okulun pansiyonu karantinaya alınırken okul yönetiminin her türlü tedbiri aldı.

Mutasyonlu virüs tespit edilen okulun pansiyonu karantinaya alındı

Öğrenci ve velilerden edinilen bilgilere göre, Bağlar ilçesinde bulunan TOBB Ferdi Yiğit Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde cumartesi günü 5 öğrencinin Covid-19 testi pozitif çıktı.

Okul idaresinin zamanında ve yerinde müdahalesiyle vaka sayısında artmanın yaşanmadığı okulda tüm öğretmenler ve mevcuttaki birçok öğrenciye tedbirden Coronavirus testi yapıldı.

Testi pozitif çıkan 5 öğrencinin 10 ve 12'nci sınıflara gittiği öğrenilirken bunlardan 2'sinin testlerinde mutasyona uğramış Coronavirus tespit edildi.

Testi pozitif çıkan öğrencilerin bir kısmının evlerinde diğer kısmının ise okul pansiyonunda karantinada olduğu öğrenilirken, tüm öğrencilerin sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.  

İLGİLİ HABERLER

Diyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiDiyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyor Kalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyorMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacakRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacak
SIRADAKİ HABER