HaberlerSağlıkMaske mesafe ve temizlik kurallarına uymak vicdani sorumluluktur

Maske mesafe ve temizlik kurallarına uymak vicdani sorumluluktur

​Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Coronavirus salgınına karşı etkin olarak kullanılan maske, mesafe ve temizlik kurallarına bir kez daha dikkat çekti.

Maske mesafe ve temizlik kurallarına uymak vicdani sorumluluktur

Bakanlık tarafından hazırlanan Kamu spotunu sosyal medya hesabından paylaşan Bakan Koca şu ifadeleri kullandı:

"Bugün eski normallerimize mesafe koymazsak yarın sevdiklerimizle aramıza hiç kapanmayacak mesafeler girebilir. Maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymak kendimize, sevdiklerimize ve ülkemize karşı vicdani sorumluluğumuzdur. Sağlığımızın ve sosyal hayatımızın güvencesi budur."  

İLGİLİ HABERLER

UNICEF 85 ülke için 170 milyon doz aşı tedarik edecekUNICEF 85 ülke için 170 milyon doz aşı tedarik edecek56 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması bu akşam başlıyor56 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması bu akşam başlıyorTürkiye'de son 24 saatte 73 can kaybı 9 bin 572 Coronavirus vakası tespit edildiTürkiye'de son 24 saatte 73 can kaybı 9 bin 572 Coronavirus vakası tespit edildiBakan Koca Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulunduBakan Koca Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulunduSiirt Valisinden normalleşme için "tedbirleri gevşetmeyelim" çağrısıSiirt Valisinden normalleşme için "tedbirleri gevşetmeyelim" çağrısı
SIRADAKİ HABER