HaberlerSağlıkMalatya Valisi Baruş, okullarda salgın tedbirleri denetimi yaptı

Malatya Valisi Baruş, okullarda salgın tedbirleri denetimi yaptı

Kontrollü normalleşme süreciyle birlikte, Merkez Yeşilyurt ilçesinde yüz yüze eğitime başlayan okullarda Covid-19 tedbirlerinin uygulanıp uygulanmadığını denetleyen Vali Aydın Baruş, daha sonra öğrencilerle bir araya geldi.

Malatya Valisi Baruş, okullarda salgın tedbirleri denetimi yaptı

Vali Baruş'un; Beydağı Anadolu Lisesi, Begüm Kartal İlkokulu ve Vali Galip Demirel Ortaokuluna yaptığı ziyaretlerde, Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Kalay, Okul Müdürleri ve öğretmenler hazır bulundu.

Okullarda yaptığı incelemelerde okul idarecileri ve öğretmenlerle görüşen Vali Baruş, Coronavirus tedbirlerini yerinde inceleyerek okulların fiziki yapısının tedbirlere uygunluğu ve eğitim-öğretim çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Sınıflarında ziyaret ettiği öğrencilerle yakından ilgilenen Baruş, çocukların derslerine iyi çalışmaları ve hijyen tedbirleri, maske kullanımı, sosyal mesafe kurallarına dikkat etmeleri yönünde tavsiyelerde bulundu.

Öğretmenlerle toplantı düzenleyerek salgın sürecinde okullarda yürütülen eğitim hakkında bilgi alan Vali Baruş, kontrollü normalleşme süreciyle birlikte yüz yüze eğitimin devam edebilmesi için alınacak tedbirlere titizlikle uyulması gerektiğini ifade etti.

Öğretmenlerin tedbirler konusunda daha dikkatli olmalarını isteyen Baruş, toplantının ardından öğretmenlerin talep ve önerilerini dinledi.

İLGİLİ HABERLER

Diyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiDiyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyor Kalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyorMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacakRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacak
SIRADAKİ HABER