HaberlerSağlıkKöy öğretmenleri aşı olmaya devam ediyor

Köy öğretmenleri aşı olmaya devam ediyor

​Adıyaman'da Coronavirus salgınıyla mücadele kapsamında köy öğretmenlerine aşı yapılmaya devam ediliyor.

Köy öğretmenleri aşı olmaya devam ediyor

Adıyaman'da Coronavirus salgınıyla mücadele kapsamında 15 Şubat itibariyle tüm sınıflarda ve tam zamanlı olarak eğitim, öğretime başlayan köy okullarında çalışan öğretmenleri aşı yapılıyor.

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, ülke genelindeki sürdürülen aşı çalışmalarının Adıyaman'da da devam ettiğini belirterek "İlimizde tüm köy ve seyrek nüfuslu beldelerdeki okullarımız Covid-19 salgın tedbirleri alınarak 15 Şubat tarihi itibariyle eğitim öğretime başladı. Okullarda zillerin çalması, öğrencilerimizin okullarından uzak kalmaması ve salgın riskini en aza indirmek adına Sağlık Bakanlığı'nın 'Covid-19 Aşısı Ulusal Uygulama Stratejisi' kapsamında öğretmenlerin öncelikli gruplara dahil edilmesinin ardından ilimizdeki köy okullarında çalışan öğretmenlerimizin aşılanmasına başlanmış ve durumu uygun olan öğretmenlerimizin büyük çoğunluğu aşılanmıştır. Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi tarafından takibi yapılan aşı programı süreci sorunsuz şekilde devam etmektedir. Şu ana kadar bin 61 öğretmenimizin aşılanması tamamlanmıştır. Salgının başladığı günden, aşılama sürecine kadar geçen sürede büyük fedakârlık göstererek yoğun bir çalışma içinde olan sağlık çalışanlarımıza kolaylıklar diliyor, teşekkürlerimi sunuyorum. Maske, mesafe, temizlik kurallarına riayet ederek bizler de sağlıkçılarımıza desteklerimizi esirgemeyelim." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Diyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiDiyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyor Kalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyorMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacakRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacak
SIRADAKİ HABER