HaberlerSağlıkKöy öğretmenleri aşı olmaya devam ediyor

Köy öğretmenleri aşı olmaya devam ediyor

​Adıyaman'da Coronavirus salgınıyla mücadele kapsamında köy öğretmenlerine aşı yapılmaya devam ediliyor.

Köy öğretmenleri aşı olmaya devam ediyor

Adıyaman'da Coronavirus salgınıyla mücadele kapsamında 15 Şubat itibariyle tüm sınıflarda ve tam zamanlı olarak eğitim, öğretime başlayan köy okullarında çalışan öğretmenleri aşı yapılıyor.

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, ülke genelindeki sürdürülen aşı çalışmalarının Adıyaman'da da devam ettiğini belirterek "İlimizde tüm köy ve seyrek nüfuslu beldelerdeki okullarımız Covid-19 salgın tedbirleri alınarak 15 Şubat tarihi itibariyle eğitim öğretime başladı. Okullarda zillerin çalması, öğrencilerimizin okullarından uzak kalmaması ve salgın riskini en aza indirmek adına Sağlık Bakanlığı'nın 'Covid-19 Aşısı Ulusal Uygulama Stratejisi' kapsamında öğretmenlerin öncelikli gruplara dahil edilmesinin ardından ilimizdeki köy okullarında çalışan öğretmenlerimizin aşılanmasına başlanmış ve durumu uygun olan öğretmenlerimizin büyük çoğunluğu aşılanmıştır. Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi tarafından takibi yapılan aşı programı süreci sorunsuz şekilde devam etmektedir. Şu ana kadar bin 61 öğretmenimizin aşılanması tamamlanmıştır. Salgının başladığı günden, aşılama sürecine kadar geçen sürede büyük fedakârlık göstererek yoğun bir çalışma içinde olan sağlık çalışanlarımıza kolaylıklar diliyor, teşekkürlerimi sunuyorum. Maske, mesafe, temizlik kurallarına riayet ederek bizler de sağlıkçılarımıza desteklerimizi esirgemeyelim." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Malatya’da yapımı süren 300 yataklı devlet hastanesi 2022’de hizmete girecekMalatya’da yapımı süren 300 yataklı devlet hastanesi 2022’de hizmete girecekDoç. Dr. Araç: Sıvı ihtiyacının yeterince karşılanmaması böbreklerin iflasına neden olabilirDoç. Dr. Araç: Sıvı ihtiyacının yeterince karşılanmaması böbreklerin iflasına neden olabilirProf. Dr. Vural: Aşıya karşı tereddüdün nedeni bilgi kirliliğiProf. Dr. Vural: Aşıya karşı tereddüdün nedeni bilgi kirliliğiAyak sağlığına özen gösterenler yemeni ayakkabıları tercih ediyorAyak sağlığına özen gösterenler yemeni ayakkabıları tercih ediyorUygulanan Coronavirus aşı sayısı 36 milyonu geçtiUygulanan Coronavirus aşı sayısı 36 milyonu geçti
SIRADAKİ HABER