HaberlerSağlıkKızılay Kan Bağış Aracı Palu'da

Kızılay Kan Bağış Aracı Palu'da

Kızılay, kan vermek isteyenler için kan bağış aracını Elâzığ'ın Palu ilçesine gönderdi.

Kızılay Kan Bağış Aracı Palu'da

Palu Kızılay İlçe Başkanı Bayram Yaman, bugün saat 10.00'da çarşı merkezine getirilen kan bağış aracı ile vatandaşların daha rahat bir şekilde kan vermelerini sağlamayı amaçladıklarını belirtti.

Her üç ayda bir Kızılay Kan Bağış Aracını Palu'ya getirdiklerini kaydeden Yaman, "İnsanlarımız kent merkezine gitmesine gerek kalmadan, tertemiz bir ortamda, uzman personelimizin özverili çalışması ile kanlarını rahatlıkla vermelerini sağlıyoruz." dedi.

Halkın salgından önce olduğu gibi sonrasında da kan verme noktasında ciddi bir teveccüh gösterdiğini aktaran Yaman, "Ortalama 60 insanımız kan bağışında bulunuyor. Kan vermenin hayati bir konu olduğu herkesin malumudur. Bugün saat 10.00'da başlayan kan bağışı programımız akşam 17.00'ye kadar sürecektir. Halkımızı kan bağışında bulunmaya davet ediyorum." ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Malatya’da yapımı süren 300 yataklı devlet hastanesi 2022’de hizmete girecekMalatya’da yapımı süren 300 yataklı devlet hastanesi 2022’de hizmete girecekDoç. Dr. Araç: Sıvı ihtiyacının yeterince karşılanmaması böbreklerin iflasına neden olabilirDoç. Dr. Araç: Sıvı ihtiyacının yeterince karşılanmaması böbreklerin iflasına neden olabilirProf. Dr. Vural: Aşıya karşı tereddüdün nedeni bilgi kirliliğiProf. Dr. Vural: Aşıya karşı tereddüdün nedeni bilgi kirliliğiAyak sağlığına özen gösterenler yemeni ayakkabıları tercih ediyorAyak sağlığına özen gösterenler yemeni ayakkabıları tercih ediyorUygulanan Coronavirus aşı sayısı 36 milyonu geçtiUygulanan Coronavirus aşı sayısı 36 milyonu geçti
SIRADAKİ HABER