HaberlerSağlıkKısıtlamadan muaf tutulan vatandaşlar kan bağışında bulundu

Kısıtlamadan muaf tutulan vatandaşlar kan bağışında bulundu

Şırnak'ın Silopi ilçesinde Covid-19 tedbirleri kapsamında uygulanan hafta sonu kısıtlamasından muaf tutulan vatandaşlar, randevu sistemiyle kan bağışında bulundu.

Kısıtlamadan muaf tutulan vatandaşlar kan bağışında bulundu

İlçe merkezi Dörtyol Kavşağı'nda kurulan Kızılay kan bağış mobil aracı, bir haftadır kan bağışı almaya devam ediyor.

Doktor Narmin Guliyeva, üç ayda bir geldikleri Silopi'de halkın yoğun ilgisinin olduğunu belirterek, kan bağışında bulunanlara teşekkür etti.

31 Ocak gününe kadar ilçede olacaklarını ifade eden Guliyeva "Virüs önlemleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında internetten www.kanver.org sitesinden randevu alarak, gelip kan bağışında bulunabilirler. Duyarlı Silopi halkına çok teşekkür ederiz." dedi.

Kan bağışında bulunan Abdullah Gündüz ise kan vermenin her vatandaşın görevi olduğunu ve bu şuurla üç ayda bir kan verdiğini söyledi.

İLGİLİ HABERLER

Ankara'daki eczanelerin mesai saatlerinde güncellemeAnkara'daki eczanelerin mesai saatlerinde güncellemeYeşilay Danışmanlık Merkezleri 100 merkezde ücretsiz hizmet veriyorYeşilay Danışmanlık Merkezleri 100 merkezde ücretsiz hizmet veriyorCoronavirus aşısı yapanların sayısı 10 milyona yaklaştıCoronavirus aşısı yapanların sayısı 10 milyona yaklaştıÜlke genelinde bugün Coronavirüs denetimleri yapılacakÜlke genelinde bugün Coronavirüs denetimleri yapılacakAşı olan biri Covid-19'a yakansa da hafif geçiriyorAşı olan biri Covid-19'a yakansa da hafif geçiriyor
SIRADAKİ HABER