HaberlerSağlıkKarın ağrısı şikayetiyle hastaneye gitti: Karnından 5 kilogram kitle çıkarıldı

Karın ağrısı şikayetiyle hastaneye gitti: Karnından 5 kilogram kitle çıkarıldı

Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne karın ağrısı şikâyetiyle kadın doğum polikliniğine müracaat eden 47 yaşındaki kadın hastanın yapılan muayene ve tetkikleri sonucunda kistik dev kitle tespit edildi.

Karın ağrısı şikayetiyle hastaneye gitti: Karnından 5 kilogram kitle çıkarıldı

Operasyonu başarıyla gerçekleştiren Jinekolog Onkolog Doktor Yusuf Çakmak, karın ağrısı şikayetiyle kendilerine müracaat eden 47 yaşındaki hastanın karın bölgesinden 5 kilogram ağırlığında kitle çıkardıklarını söyledi.

Çakmak, "Dış merkezden Jinekolojik Onkoloji Polikliniğine karın ağrısı nedeniyle sevk edilen 47 yaşındaki hastamızın karnında, tüm karnını dolduran kistik kitle tespit edildi. Muayene ve tetkikleri yapılan hasta ameliyat için hazırlandı. Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde genel anestezi altında hastanın ameliyatı yapıldı. Ameliyatla hastanın karnından yaklaşık 5 kilo ağırlığında dev kitle başarılı bir şekilde temizlenerek çıkarıldı." dedi.

Karın ağrısı şikayetiyle hastaneye gitti: Karnından 5 kilogram kitle çıkarıldı

Jinekolog Onkolog Doktor Yusuf Çakmak

"Hastanın tedavisine başlandı"

Çakmak, "Operasyonda çıkarılan kitle Eğitim ve Araştırma Hastanesi Patoloji bölümünde incelemeye alındı. Patoloji Uzmanı Doktor Yazgı Köy tarafından yapılan patolojik incelemesi sonucunda kötü huylu tümör sonucuna varıldı. Yapılan başarılı operasyon ile kötü huylu tümör yayılmadan hastanın tedavisine başlandı." ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Diyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiDiyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyor Kalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyorMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacakRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacak
SIRADAKİ HABER