HaberlerSağlıkİzmir'deki depremde enkazdan 65 saat sonra çıkarılan Elif taburcu edildi

İzmir'deki depremde enkazdan 65 saat sonra çıkarılan Elif taburcu edildi

​Seferihisar ilçesinde meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde Bayraklı ilçesindeki Doğanlar Apartmanı enkazı altında kalan Elif Perinçek'in tedavisi tamamlandı.

İzmir'deki depremde enkazdan 65 saat sonra çıkarılan Elif taburcu edildi

İzmir'de 30 Ekim'de meydana gelen depremde enkaz altından 65 saat sonra sağ çıkarılan 3 yaşındaki Elif Perinçek, kardeşleri Elzem ve Ezel ile anneleri Seher Perinçek'in tedavileri tamamlandı.

Perinçek ailesinin tedavisiyle ilgili açıklama yapan Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, "Yüreğimizi dağlayan İzmir depreminin ardından üniversite personelimiz Seher Perinçek ve kızlarının tedavileri hastanemizde tamamlandı. Ege Üniversitesi olarak bundan sonra da kendilerinin yanında olmaya ve destek vermeye devam edeceğiz." dedi.

Depremin sembol ismi olan Elif, enkazdan çıkarıldıktan sonra ambulansa götürülürken arama-kurtarma ekibinin barmağını tutuğu anlar ile hafızalara kazılmıştı.

Deprem nedeniyle 115 kişi hayatını kaybetti, 1035 kişi de yaralanmıştı.  

İLGİLİ HABERLER

Diyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiDiyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyor Kalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyorMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacakRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacak
SIRADAKİ HABER