HaberlerSağlıkİzmir'deki depremde enkazdan 65 saat sonra çıkarılan Elif taburcu edildi

İzmir'deki depremde enkazdan 65 saat sonra çıkarılan Elif taburcu edildi

​Seferihisar ilçesinde meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde Bayraklı ilçesindeki Doğanlar Apartmanı enkazı altında kalan Elif Perinçek'in tedavisi tamamlandı.

İzmir'deki depremde enkazdan 65 saat sonra çıkarılan Elif taburcu edildi

İzmir'de 30 Ekim'de meydana gelen depremde enkaz altından 65 saat sonra sağ çıkarılan 3 yaşındaki Elif Perinçek, kardeşleri Elzem ve Ezel ile anneleri Seher Perinçek'in tedavileri tamamlandı.

Perinçek ailesinin tedavisiyle ilgili açıklama yapan Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, "Yüreğimizi dağlayan İzmir depreminin ardından üniversite personelimiz Seher Perinçek ve kızlarının tedavileri hastanemizde tamamlandı. Ege Üniversitesi olarak bundan sonra da kendilerinin yanında olmaya ve destek vermeye devam edeceğiz." dedi.

Depremin sembol ismi olan Elif, enkazdan çıkarıldıktan sonra ambulansa götürülürken arama-kurtarma ekibinin barmağını tutuğu anlar ile hafızalara kazılmıştı.

Deprem nedeniyle 115 kişi hayatını kaybetti, 1035 kişi de yaralanmıştı.  

İLGİLİ HABERLER

Türkiye'de son 24 saatte 73 can kaybı 9 bin 572 Coronavirus vakası tespit edildiTürkiye'de son 24 saatte 73 can kaybı 9 bin 572 Coronavirus vakası tespit edildiBakan Koca Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulunduBakan Koca Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulunduSiirt Valisinden normalleşme için "tedbirleri gevşetmeyelim" çağrısıSiirt Valisinden normalleşme için "tedbirleri gevşetmeyelim" çağrısıOsmaniye'de Covid-19 testi pozitif çıkanlar yurtlara yerleştirilecek Osmaniye'de Covid-19 testi pozitif çıkanlar yurtlara yerleştirilecekÇınar'da bir mahalle karantinaya alındıÇınar'da bir mahalle karantinaya alındı
SIRADAKİ HABER