HaberlerSağlıkİngiltere'den gelen yolcular karantinada olacak

İngiltere'den gelen yolcular karantinada olacak

Londra'dan İstanbul'a gelen yolcuların evlerinde karantina altında olacakları ve filyasyon ekipleri tarafından takip edilecekleri belirtildi.

İngiltere'den gelen yolcular karantinada olacak

Mutasyona uğramış Coronavirus türü nedeniyle Türkiye'ye, İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika'dan yapılan uçuşlar geçici olarak durduruldu.

Alınan karar öncesinde yola çıkan ve Türk Hava Yollarına ait tarifeli uçakla Londra'dan İstanbul'a gelen 125 yolcuya, İstanbul Havalimanı'nda Coronavirus tedbirleri uygulandı.

Sağlık ekipleri tarafından uçakta iletişim ve adres bilgileri alınan yolculardan Covid-19 numunesi alındı.

Yolcuların, evlerinde karantina altında olacakları ve filyasyon ekipleri tarafından takip altında tutulacakları öğrenildi.

İLGİLİ HABERLER

Elâzığ'da yapılan ameliyatın videosu ESGO eğitim videoları arasına girdiElâzığ'da yapılan ameliyatın videosu ESGO eğitim videoları arasına girdiAdıyaman sağlık ekibi 8 yeni ambulansa kavuştuAdıyaman sağlık ekibi 8 yeni ambulansa kavuştuPandemi sürecinde gribal enfeksiyon oranları düştüPandemi sürecinde gribal enfeksiyon oranları düştüElâzığ'da sağlık çalışanlarının ardından öncelikli kişiler için de aşılama başladıElâzığ'da sağlık çalışanlarının ardından öncelikli kişiler için de aşılama başladıSağlık çalışanlarına getirilen izin kısıtlaması kaldırıldıSağlık çalışanlarına getirilen izin kısıtlaması kaldırıldı
SIRADAKİ HABER