HaberlerSağlıkİngiltere'den gelen yolcular karantinada olacak

İngiltere'den gelen yolcular karantinada olacak

Londra'dan İstanbul'a gelen yolcuların evlerinde karantina altında olacakları ve filyasyon ekipleri tarafından takip edilecekleri belirtildi.

İngiltere'den gelen yolcular karantinada olacak

Mutasyona uğramış Coronavirus türü nedeniyle Türkiye'ye, İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika'dan yapılan uçuşlar geçici olarak durduruldu.

Alınan karar öncesinde yola çıkan ve Türk Hava Yollarına ait tarifeli uçakla Londra'dan İstanbul'a gelen 125 yolcuya, İstanbul Havalimanı'nda Coronavirus tedbirleri uygulandı.

Sağlık ekipleri tarafından uçakta iletişim ve adres bilgileri alınan yolculardan Covid-19 numunesi alındı.

Yolcuların, evlerinde karantina altında olacakları ve filyasyon ekipleri tarafından takip altında tutulacakları öğrenildi.

İLGİLİ HABERLER

Diyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiDiyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyor Kalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyorMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacakRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacak
SIRADAKİ HABER