HaberlerSağlık​İlkbahar şap aşılama kampanyası devam ediyor

​İlkbahar şap aşılama kampanyası devam ediyor

​Siirt Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından 2021 yılının ilkbahar dönemine ait aşılamaları merkez ve ilçelerinde başladı.

​İlkbahar şap aşılama kampanyası devam ediyor

Hayvan hastalıkları ve zararları ile mücadele programı kapsamında, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan ‘’Bölgesel Risklerin Azaltılmasına Dayalı Şap Hastalığının Kontrol ve Eradikasyon Projesi’’ kapsamında 17 Şubat -30 Nisan 2021 tarihleri arasında büyükbaş hayvanlara yönelik “ilkbahar şap aşılama” kampanyası başladı.

Ayrıca Sığırların ‘’Nodüler Ekzantemi Hastalığının Kontrolü ve Önlenmesi Projesi’’  kapsamında büyükbaş hayvanlara yönelik LSD aşılama kampanyası devam ediyor.

Siirt Tarım ve Orman il müdürlüğü Veteriner Hekimleri tarafından yürütülen kampanya süresince yaklaşık 36 bin hayvanın aşılanması hedeflendiği belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

Diyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiDiyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyor Kalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyorMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacakRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacak
SIRADAKİ HABER