HaberlerSağlıkHuzurevleri ve bakımevlerinde 2'nci doz aşı uygulaması başladı

Huzurevleri ve bakımevlerinde 2'nci doz aşı uygulaması başladı

Bugünden itibaren huzurevleri ve bakımevlerinde kalanlar ile bu vatandaşların bakımından sorumlu kişilerin Coronavirus 2'nci doz aşılarının uygulanması başladı.

Huzurevleri ve bakımevlerinde 2'nci doz aşı uygulaması başladı

Sağlık Bakanlığınca belirlenen "Covıd-19 Aşısı Ulusal Uygulama Stratejisi"ne göre birinci aşamada yer alan sağlık çalışanlarının ardından huzurevleri ve bakımevlerinde kalanların 2'nci doz aşı uygulamasına devam ediliyor.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı resmi ve özel huzurevleri, engelli bakım merkezleri ve korumaevleri gibi kuruluşlarda kalan kişiler ve personele ikinci doz aşı yapılıyor.

İLGİLİ HABERLER

Türkiye'nin günlük Coronavirus tablosu açıklandıTürkiye'nin günlük Coronavirus tablosu açıklandıSiirt Üniversitesi akademisyenlerinden tıp eğitimi için yeni bir buluşSiirt Üniversitesi akademisyenlerinden tıp eğitimi için yeni bir buluşUNICEF 85 ülke için 170 milyon doz aşı tedarik edecekUNICEF 85 ülke için 170 milyon doz aşı tedarik edecek56 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması bu akşam başlıyor56 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması bu akşam başlıyorTürkiye'de son 24 saatte 73 can kaybı 9 bin 572 Coronavirus vakası tespit edildiTürkiye'de son 24 saatte 73 can kaybı 9 bin 572 Coronavirus vakası tespit edildi
SIRADAKİ HABER