HaberlerSağlıkHafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması devam ediyor

Hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması devam ediyor

Coronavirus tedbirleri kapsamında dün akşam 21.00'de başlayan sokağa çıkma kısıtlaması, 14 Aralık Pazartesi saat 05.00'e kadar devam edecek.

Hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması devam ediyor

Market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00 ila 17.00 saatleri arasında açık olacak. Fırın ve unlu mamul satış yerlerinde ise saat sınırlaması olmayacak. Restoranlar sadece paket servis yapabiliyor.

Vatandaşlar, ihtiyaçları için yürüme mesafesindeki bu işletmelere gidebilecek. Kısmi izinden, 65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altındakiler yararlanamıyor.

Şehirlerarası seyahatler sadece toplu ulaşım araçlarıyla yapılabiliyor.

İLGİLİ HABERLER

Türkiye'de Covid-19'dan ölenlerin sayısı 25 bin 344'e yükseldiTürkiye'de Covid-19'dan ölenlerin sayısı 25 bin 344'e yükseldiYenidoğan, ameliyathane, doğumhane ve çocuk kardiyoloji yeni yerindeYenidoğan, ameliyathane, doğumhane ve çocuk kardiyoloji yeni yerindeDiyarbakır'da tarihi geçmiş et ürünleri ele geçirildiDiyarbakır'da tarihi geçmiş et ürünleri ele geçirildiCovid-19 sonrası sık rastlanan psikolojik sorunlarCovid-19 sonrası sık rastlanan psikolojik sorunlarSalgında evden çıkmayanlara göz uyarısı: Uzak bakarak gözlerinizi dinlendirinSalgında evden çıkmayanlara göz uyarısı: Uzak bakarak gözlerinizi dinlendirin
SIRADAKİ HABER