HaberlerSağlıkGenç kızın karaciğerinden 20 santimetrelik kist alındı

Genç kızın karaciğerinden 20 santimetrelik kist alındı

Van'ın Başkale ilçesinde yaşayan 14 yaşındaki Rojin Karaman, nefes darlığı ve boyun ağrısı şikâyeti ile gittiği Van SBÜ Eğitim Araştırma Hastanesi'ndeki tetkiklerinde karaciğerinde kist olduğu teşhisiyle karşılaştı.

Genç kızın karaciğerinden 20 santimetrelik kist alındı

Başkale'nin Büklümdere Mahallesi'nde yaşayan Rojin Karaman'ın karaciğerinde 20 santimetrelik kist olduğu tespit edilince hastanenin Çocuk Cerrahi Polikliniğine sevk edildi.

Çocuk Cerrahı Op. Dr. Mehmet Mert tarafından yapılan detaylı muayenede genç kızın karaciğerinde ''Kist Hidatik (Kistik Ekinokokkoz)'' olduğu tespit edildi.

Karaciğerinde bulunan kistin 20 santimetre çapında olduğu teşhis edilen Rojin'in ailesinin talebi üzerine doktoru tarafından ameliyat kararı alındı.

Op. Dr. Mert'in gerçekleştirdiği 2 saatlik başarılı cerrahi operasyon ile şikayetlerinden kurtulan Rojin şifa bularak hastaneden taburcu oldu.

Şimdi daha mutlu ve sağlıklı olduğunu belirten Rojin, ameliyatını gerçekleştiren doktoru Mert'e ve Van Eğitim Araştırma Hastanesi yönetimine teşekkürlerini ileterek köyüne uğurlandı.

İLGİLİ HABERLER

Diyarbakır'da tarihi On Gözlü Köprü'deki yoğunluk korkuttuDiyarbakır'da tarihi On Gözlü Köprü'deki yoğunluk korkuttuİllere göre haftalık vaka sayısının güncel haritası açıklandıİllere göre haftalık vaka sayısının güncel haritası açıklandıHalk ve esnaf kısıtlamaların kaldırılmasından memnunHalk ve esnaf kısıtlamaların kaldırılmasından memnunYeme içme yerleri ile kahvehanelerde denetimler sürüyorYeme içme yerleri ile kahvehanelerde denetimler sürüyorBakan Koca: "Cumartesilerin devamı kıymetini bilmemize bağlı"Bakan Koca: "Cumartesilerin devamı kıymetini bilmemize bağlı"
SIRADAKİ HABER