HaberlerSağlıkGaziantep Valisi Gül’den şehir hastanesi açıklaması

Gaziantep Valisi Gül’den şehir hastanesi açıklaması

Vali Davut Gül, Gaziantep'e ve bölge illere hizmet sunacak olan şehir hastanesi ile kente yapılacak diğer hastaneler ile ilgili bilgi verdi.

Gaziantep Valisi Gül’den şehir hastanesi açıklaması

Merkez Şehitkamil ilçesi Beykent Mahallesi'ne yapılması planlanan 500 yataklı yeni hastane binası için bölgede incelemelerde bulunan Vali Gül, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’ndan bölge ile ilgili bilgi aldı.

Vali Gül, yaptığı incelemenin ardından sosyal medya hesabından inşaat çalışmaları devam eden şehir hastanesi ve kente yapılacak diğer hastaneler ile ilgili açıklama yaptı.

Beykent Mahallesine yapılacak 500 yataklı hastane projesi sürecinin başladığını belirten Gül, şunları söyledi:

“Hastaneyi şehrimize kazandıran Sağlık Bakanımız sayın Fahrettin Koca, Adalet Bakanımız sayın Abdülhamit Gül, milletvekillerimiz, büyükşehir ve Şehitkamil Belediye başkanlarımıza çok teşekkür ederim.” dedi.

Vali Gül, inşaat çalışmaları devam eden şehir hastanesinde bin 875 yatak kapasiteli 7 hastanenin bulunduğunu belirtti.

Gül, “Ayrıca, Gaziantep Üniversitesi Hastanesi 250 yatak, Nizip 400, 25 Aralık 300, Cengiz Gökçek 300, Beylerbeyi 500, Yavuzeli 20 olmak üzere toplam 3 bin 645 kapasiteli 13 hastane 0-3 yıl içerisinde tamamlanacaktır.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Elâzığ 112 Acil Sağlık Hizmetleri filosu güçleniyorElâzığ 112 Acil Sağlık Hizmetleri filosu güçleniyorVaka sayısı azalan Adıyaman'da 22 ev karantinaya alındıVaka sayısı azalan Adıyaman'da 22 ev karantinaya alındıDiyarbakır'da risk haritası kırmızıdan yeşile döndüDiyarbakır'da risk haritası kırmızıdan yeşile döndüKocaeli'de Covid-19 tedbirlerine uymayan 239 kişiye para cezasıKocaeli'de Covid-19 tedbirlerine uymayan 239 kişiye para cezası85 yaş üzerindeki vatandaşların aşılanmasına bugün başlanıyor85 yaş üzerindeki vatandaşların aşılanmasına bugün başlanıyor
SIRADAKİ HABER