HaberlerSağlıkGaziantep Valisi Gül, aşı olan yaşlıları ziyaret etti

Gaziantep Valisi Gül, aşı olan yaşlıları ziyaret etti

Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile birlikte ikinci doz Covid-19 aşılanmasını gerçekleştiren 65 yaş üstü yaşlıları ziyaret etti.

Gaziantep Valisi Gül, aşı olan yaşlıları ziyaret etti

Abdülkadir Yüksel Devlet Hastanesi’nde aşı olan yaşlılarla sohbet eden Vali Gül ve Şahin, geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Vali Gül ve Şahin, aşı sırası bekleyen yaşlıların sağlık durumları hakkında yetkililerden bilgi alırken aşı işlemi tamamlanan vatandaşlara Büyükşehir Belediyesi Sağlık Hizmetleri Engelliler Daire Başkanlığınca kurulan stantta dezenfektan, maske ve ilaç kutusu bulunan hijyen paketleri dağıtıldı.

Elde edilen veriler ışığında il genelindeki nüfus 2 milyon 69 bin 363 kişiyken 65 yaş ve üzeri vatandaş sayısı da nüfus oranının yüzde 5.91’ini oluşturuyor. Bu bağlamda kadın 65 yaş ve üzeri vatandaş 67 bin 783, erkek vatandaş sayısı 54 bin 607’dir.

Toplam 65 yaş üzeri vatandaş sayısı da 122 bin 390’dır. Bu rakamlar doğrultusunda hızlı bir şekilde süren aşılama mesaisinin paralelinde 122 bin 390 vatandaşa hijyen paketleri gönderilecek.

İLGİLİ HABERLER

Malatya’da yapımı süren 300 yataklı devlet hastanesi 2022’de hizmete girecekMalatya’da yapımı süren 300 yataklı devlet hastanesi 2022’de hizmete girecekDoç. Dr. Araç: Sıvı ihtiyacının yeterince karşılanmaması böbreklerin iflasına neden olabilirDoç. Dr. Araç: Sıvı ihtiyacının yeterince karşılanmaması böbreklerin iflasına neden olabilirProf. Dr. Vural: Aşıya karşı tereddüdün nedeni bilgi kirliliğiProf. Dr. Vural: Aşıya karşı tereddüdün nedeni bilgi kirliliğiAyak sağlığına özen gösterenler yemeni ayakkabıları tercih ediyorAyak sağlığına özen gösterenler yemeni ayakkabıları tercih ediyorUygulanan Coronavirus aşı sayısı 36 milyonu geçtiUygulanan Coronavirus aşı sayısı 36 milyonu geçti
SIRADAKİ HABER