HaberlerSağlıkGaziantep’te spor salonu hizmete açıldı

Gaziantep’te spor salonu hizmete açıldı

Gaziantep’te gençlerin ve çocukların spor kültürünü güçlendirmek amacıyla yaptırılan “Ulaş Spor Salonu” hizmete açıldı.

Gaziantep’te spor salonu hizmete açıldı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından merkez Şahinbey ilçesinin Ulaş Mahallesine yaptırılan spor salonunun açılışı için tören düzenlendi.

Törende konuşan Gaziantep Valisi Davut Gül, son iki yılda kente 33 spor tesisinin yapıldığını ifade etti.

AK Gaziantep Parti Milletvekili Mehmet Sait Kirazoğlu, gençlik yıllarında Gaziantep’te yalnızca bir spor salonuna sahip olduklarına dikkat çekerek, “Bugün 33 yeni tesisin bir tanesini hep beraber açıyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığı’na giderek tesisleşme gerektiğini aktardık ve sporla ilgili kampanyalarımızı tesislerle desteklenmesi gerekiyordu.” dedi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de, “Yükselen Gaziantep’ dedik. Valimiz gelir gelmez iki şeye çok önem verdi. ‘Ben okuyorum Gaziantep Okuyor’ dedi ve çocuklarımızı fikren, bedenen ve ruhen geleceğe hazırlamamız gerek. İlk ayeti ‘Oku’ olan bir medeniyetten geliyoruz. ‘Hiç bilen ile bilmeyen bir olur mu?’ denilen bir medeniyetin taşıyıcılarıyız. Bu çocukların kemik, vücut yapısı hangi spora daha müsait mi diye, kabiliyetlerine göre ölçümler yapıyoruz. Bizde bu çocuklara fırsat eşitliği sağlamamız gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu da spor salonu açılışlarının özel bir yere sahip olduğunu aktararak,” Ben sporu çok seviyorum. Çünkü hepimizin sağlıklı yaşam sürdürmesi için mutlaka spor yapması gerekiyor. Hem de tek branş değil. Spor yaptığımızda daha güçlü ve heyecanlı oluyor, daha iyi düşünebiliyoruz.” şeklinde konuştu.

Gaziantep Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhittin Özbay ile Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri ve Spor Daire Başkanı Zekeriya Efiloğlu da sporun önemine dikkat çekti.

İLGİLİ HABERLER

Diyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiDiyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyor Kalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyorMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacakRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacak
SIRADAKİ HABER