HaberlerSağlıkEn az vaka görülen illerin başında Siirt’in gelmesi sevinçle karşılandı

En az vaka görülen illerin başında Siirt’in gelmesi sevinçle karşılandı

​Sağlık Bakanlığının ülke genelindeki Coronavirus vakaları ile ilgili yaptığı açıklamada en az vaka görülen illerin başında Siirt’in gelmesi sevinçle karşılandı.

En az vaka görülen illerin başında Siirt’in gelmesi sevinçle karşılandı

Siirt İl Sağlık Müdürü Dr. Erol Emre Ömür, en az vaka görülen illerden olduğunu, halkın rehavete kapılmadan daha ileri hedeflere doğru yol alması gerektiğini belirtti.

Bu sonuca toplumun ve başta sağlık çalışanları olmak üzere birçok kurum ve STK gönüllülerinin özverisi ile ulaşıldığını söyleyen Ömür, "Sağlık personelleri aylarca ailelerinden uzak kalarak ve hayatlarını tehlikeye atarak olağanüstü bir çalışma sergilediler. Kolluk kuvvetleri başta olmak üzere birçok kurum ve STK gönüllülerinin de büyük katkısı oldu. Bu gün ulaştığımız nokta sevindirici, ancak sevindirici olduğu kadarda motive edici bir noktadır. Geçtiğimiz aylara gördüğümüz vaka sayılarından bu günlere ulaşmış olmamız, bizim daha da düşürebileceğimiz bir iradeye ve güce sahip olduğumuzu göstermektedir." diye konuştu.

Dr. Ömür, bu noktaya ulaşılmasında verdiği önemli destekten dolayı Vali Osman Hacıbektaşoğlu’na  özveri ve gayretlerinden dolayı tüm vatandaşlara ve sağlık çalışanları ile  emeği geçen herkese teşekkür etti.

İLGİLİ HABERLER

Malatya’da yapımı süren 300 yataklı devlet hastanesi 2022’de hizmete girecekMalatya’da yapımı süren 300 yataklı devlet hastanesi 2022’de hizmete girecekDoç. Dr. Araç: Sıvı ihtiyacının yeterince karşılanmaması böbreklerin iflasına neden olabilirDoç. Dr. Araç: Sıvı ihtiyacının yeterince karşılanmaması böbreklerin iflasına neden olabilirProf. Dr. Vural: Aşıya karşı tereddüdün nedeni bilgi kirliliğiProf. Dr. Vural: Aşıya karşı tereddüdün nedeni bilgi kirliliğiAyak sağlığına özen gösterenler yemeni ayakkabıları tercih ediyorAyak sağlığına özen gösterenler yemeni ayakkabıları tercih ediyorUygulanan Coronavirus aşı sayısı 36 milyonu geçtiUygulanan Coronavirus aşı sayısı 36 milyonu geçti
SIRADAKİ HABER