HaberlerSağlıkEn az Covid-19 vakası görülen illerden biri Batman

En az Covid-19 vakası görülen illerden biri Batman

Batman İl Sağlık Müdürü Doktor Mehmet Hakan Pamukçu yaptığı açıklamada, Batman’ın en az vaka görülen şehirlerden birisi olduğunu söyledi.

En az Covid-19 vakası görülen illerden biri Batman

Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunan Pamukçu, Sağlık Bakanlığının yayınladığı verilerde Batman’ın geçen hafta olduğu gibi bu hafta da en az vaka görülen şehirlerden birisi olduğunu belirtti.

Mehmet Hakan Pamukçu

Salgında en güçlü silahın aşı olduğunu hatırlatan Pamukçu, “Sağlık Bakanımızın yayınladığı verilerde ilimiz geçen hafta olduğu gibi bu hafta da en az vaka görülen şehirlerden. Bu iyilik halinin devamının ve normalleşme takvimine geçmenin tek yolu tedbirlere tavizsiz uymak ve aşı ile bağışıklanmadır.” dedi.

Yaşlıları aşı olmaya çağıran Pamukçu, “Diğer illerde başlayan vaka yoğunluğunun şehrimize yansıma ihtimalini göz aradı etmeden, aile büyüklerimizi aşılamaya yönlendirelim. Unutulmamalıdır ki pandemide en güçlü silah aşı. Her şeyin başı sağlık sağlığın başı aşı.” diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Malatya’da yapımı süren 300 yataklı devlet hastanesi 2022’de hizmete girecekMalatya’da yapımı süren 300 yataklı devlet hastanesi 2022’de hizmete girecekDoç. Dr. Araç: Sıvı ihtiyacının yeterince karşılanmaması böbreklerin iflasına neden olabilirDoç. Dr. Araç: Sıvı ihtiyacının yeterince karşılanmaması böbreklerin iflasına neden olabilirProf. Dr. Vural: Aşıya karşı tereddüdün nedeni bilgi kirliliğiProf. Dr. Vural: Aşıya karşı tereddüdün nedeni bilgi kirliliğiAyak sağlığına özen gösterenler yemeni ayakkabıları tercih ediyorAyak sağlığına özen gösterenler yemeni ayakkabıları tercih ediyorUygulanan Coronavirus aşı sayısı 36 milyonu geçtiUygulanan Coronavirus aşı sayısı 36 milyonu geçti
SIRADAKİ HABER