HaberlerSağlıkEn az Covid-19 vakası görülen illerden biri Batman

En az Covid-19 vakası görülen illerden biri Batman

Batman İl Sağlık Müdürü Doktor Mehmet Hakan Pamukçu yaptığı açıklamada, Batman’ın en az vaka görülen şehirlerden birisi olduğunu söyledi.

En az Covid-19 vakası görülen illerden biri Batman

Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunan Pamukçu, Sağlık Bakanlığının yayınladığı verilerde Batman’ın geçen hafta olduğu gibi bu hafta da en az vaka görülen şehirlerden birisi olduğunu belirtti.

Mehmet Hakan Pamukçu

Salgında en güçlü silahın aşı olduğunu hatırlatan Pamukçu, “Sağlık Bakanımızın yayınladığı verilerde ilimiz geçen hafta olduğu gibi bu hafta da en az vaka görülen şehirlerden. Bu iyilik halinin devamının ve normalleşme takvimine geçmenin tek yolu tedbirlere tavizsiz uymak ve aşı ile bağışıklanmadır.” dedi.

Yaşlıları aşı olmaya çağıran Pamukçu, “Diğer illerde başlayan vaka yoğunluğunun şehrimize yansıma ihtimalini göz aradı etmeden, aile büyüklerimizi aşılamaya yönlendirelim. Unutulmamalıdır ki pandemide en güçlü silah aşı. Her şeyin başı sağlık sağlığın başı aşı.” diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Diyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiDiyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyor Kalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyorMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacakRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacak
SIRADAKİ HABER