HaberlerSağlıkElazığ’a 4 ambulans tahsis edildi

Elazığ’a 4 ambulans tahsis edildi

Sağlık Bakanlığı tarafından Sıhhat Projesi kapsamında bir tanesi Yenidoğan olmak üzere Elazığ’a gönderilen toplam 4 ambulans İl Sağlık Müdürlüğü tarafından teslim alınarak, hizmete sunuldu.

Elazığ’a 4 ambulans tahsis edildi

İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde il ve ilçelerde çalıştırılmak üzere teslim alınan ambulansların devir teslim işlemleri tamamlanarak hizmet istasyonlarına gönderildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat, “Tahsis edilen bir yenidoğan ambulans ile birlikte Elazığ ilinde bir obez ambulansı, bir çoklu (4 Sedyeli)  ambulans, 5 kar paletli ambulansı olmak üzere İl Sağlık Müdürlüğümüz emrine tahsisli ambulans sayısı 67’ye çıkarıldı. Hizmete alınan ve Elazığ’da ilk olan yenidoğan ambulansı ile yeni doğanların yoğun bakım ortamında güvenli bir şekilde evden hastaneye ve hastaneden hastaneye naklini sağlama imkanına kavuşmuş olduk. İlimizdeki ambulans filomuzun sayısı her geçen gün atarken, bir yandan da filomuzdaki araçlarımızın yaş ortalaması aşağı çekilmektedir.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Adıyaman'da 42 hane salgın nedeniyle karantinaya alındıAdıyaman'da 42 hane salgın nedeniyle karantinaya alındıCoronavirus aşısı yaptıranların sayısı 1,5 milyonu geçtiCoronavirus aşısı yaptıranların sayısı 1,5 milyonu geçtiBugünden itibaren 75 yaş üzeri vatandaşların aşılanmasına başlanıyorBugünden itibaren 75 yaş üzeri vatandaşların aşılanmasına başlanıyorSağlık çalışanlarının ilk aşı adımı tamamlandıSağlık çalışanlarının ilk aşı adımı tamamlandıDSÖ mutasyonlu Coronavirus'ün 101 ülkede görüldüğünü açıkladıDSÖ mutasyonlu Coronavirus'ün 101 ülkede görüldüğünü açıkladı
SIRADAKİ HABER