HaberlerSağlıkDünya Sağlık Örgütünün Türkiye’deki huzurevleri hakkında izlenimleri

Dünya Sağlık Örgütünün Türkiye’deki huzurevleri hakkında izlenimleri

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Türkiye'nin huzurevlerinde yaşlı bakım ve rehabilitasyon merkezlerinde Covid-19 kapsamında alınan önlemleri ve bakım altındaki yaşlılara yönelik gösterilen çabalardan övgü ile bahsetti.

Dünya Sağlık Örgütünün Türkiye’deki huzurevleri hakkında izlenimleri

Türkiye’de huzurevlerinde Covid-19 salgını kapsamında yapılan çalışmaları web sayfasında değerlendiren WHO, "Türkiye, huzurevlerindeki sağlık çalışanlarına gerekli tedbirleri aldırarak yaşlılarını COVID-19’dan korudu." ifadelerini kullandı.

Türkiye’de ilk Covıd-19 vakasının tanımlanmasından yaklaşık iki hafta önce huzurevlerine yapılan ziyaretlerin sınırlandırıldığı ve altı hafta öncesinde de yaşlıları virüsten korumaya yönelik uygulama önlemleri başlatıldığı belirtildi. Huzurevleri ve yaşlı bakım ve rehabilitasyon merkezlerinde alınan bu önlemler sayesinde virüsün bu kurumlarda yayılmasının sınırlandığı ifade edildi. 

WHO tarafından yapılan çalışmada huzurevi çalışanları ve sakinleriyle de görüşüldü. Huzurevi personelleri 14 günlük vardiyalar halinde çalıştıklarını, bu süre zarfında huzurevinde kaldıklarını ve kendilerine düzenli olarak Covid-19 testi yapıldığını belirtti.

İLGİLİ HABERLER

Diyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiDiyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyor Kalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyorMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacakRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacak
SIRADAKİ HABER