HaberlerSağlıkDSÖ mutasyonlu Coronavirus'ün 101 ülkede görüldüğünü açıkladı

DSÖ mutasyonlu Coronavirus'ün 101 ülkede görüldüğünü açıkladı

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Covid-19'un ortaya çıkan iki farklı yeni mutasyonun 101 ortaya çıktığını ve bu iki türün dünya genelinde yayılmaya devam ettiğini açıkladı.

DSÖ mutasyonlu Coronavirus'ün 101 ülkede görüldüğünü açıkladı

Dünya Sağlık Örgütü'nün haftalık epidemiyolojik raporunda, İngiltere'de ortaya çıkan yeni türün 70, Güney Afrika'da ortaya çıkan yeni türün ise 31 ülkede tespit edildiği ifade edildi.

Dünya genelinde 101 milyon 3 bin 233'e ulaşan vaka sayısı ile birlikte toplam can kaybının ise 2 milyon 171 bin 582'ye ulaştığı belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

Fethi Sekin Şehir Hastanesinde yapılan ameliyatların cerrahi videoları birinci olduFethi Sekin Şehir Hastanesinde yapılan ameliyatların cerrahi videoları birinci olduÇok riskli bölgede yer alan Adıyaman'da 35 ev karantinaya alındıÇok riskli bölgede yer alan Adıyaman'da 35 ev karantinaya alındı​Obezite hem yetişkinler hem de çocuklar için büyük bir tehdit​Obezite hem yetişkinler hem de çocuklar için büyük bir tehditKocaeli'de Covid-19 tedbirlerine uymayan 657 kişiye para cezasıKocaeli'de Covid-19 tedbirlerine uymayan 657 kişiye para cezasıBakan Koca çok yüksek riskli illerin valileriyle görüştüBakan Koca çok yüksek riskli illerin valileriyle görüştü
SIRADAKİ HABER