HaberlerSağlıkDSÖ'den yeni Coronavirus aşısı üretimine ilişkin açıklama

DSÖ'den yeni Coronavirus aşısı üretimine ilişkin açıklama

​Dünya Sağlık Örgütü'nün baş bilim insanı Dr. Soumya Swaminathan, yeni Covid-19 aşılarının bu yıl veya gelecek yıl kullanıma hazır olabileceğini belirtti.

DSÖ'den yeni Coronavirus aşısı üretimine ilişkin açıklama

Swaminathan, yeni üretilecek Coronavirus aşısının iğne gerektirmeyen ve oda sıcaklığında saklanabileceğini söyledi. Swaminathan yıl sonuna kadar 6 ila 8 yeni aşının klinik çalışmaları tamamlanacağı bilgisini verdi.  

İlk olarak Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve 200'den fazla ülk ile bölgeye yayılan Coronavirus salgının üzerinden bir yıldan fazla sürenin geçmesinin ardından bilim insanları yeni aşılar üretmeye devam ediyor.

DSO'nun baş bilim insanı Swaminathan, salgına karşı daha etkili aşının üretildiğini inceleme aşamasında olduğunu yılsonuna kadar mevcut aşılara ekleneceğini söyledi.  

İLGİLİ HABERLER

Diyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiDiyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyor Kalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyorMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacakRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacak
SIRADAKİ HABER