HaberlerSağlıkDSÖ Avrupa Direktörü Kluge'dan "AstraZeneca" aşısı ile ilgili açıklama

DSÖ Avrupa Direktörü Kluge'dan "AstraZeneca" aşısı ile ilgili açıklama

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Direktörü Hans Kluge, bazı ülkelerin askıya aldığı Oxford-AstraZeneca Covid-19 aşısının kullanmaya devam edilmesini istedi.

DSÖ Avrupa Direktörü Kluge'dan "AstraZeneca" aşısı ile ilgili açıklama

Oxford-AstraZeneca aşısının faydalarının risklerinden fazla olduğunu savunan Kluge, "Hayat kurtarmak için kullanımı devam etmelidir" dedi.

Online düzenlenen basın toplantısında kanulan Kluge, yaklaşık bir aydır Covid-19 vakalarının Orta Avrupa, Balkanlar ve Baltık ülkelerinde artışa geçtiğini söyledi.

Kluge, Avrupa'da Coronavirus'ten dolayı ölenlerin sayısının geçen yıldan daha fazla olduğunu belirtti. Salgını kontrol altına almak için aşı kullanılması gerektiğini belirten Kluge,  Oxford Üniversitesi ile ilaç firması AstraZeneca'nın geliştirdiği aşıya ilişkin de konuştu. Kluge, Avrupalıları AstraZeneca aşısını  kullanmaya çağırdı.

İLGİLİ HABERLER

Diyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiDiyetisyen uzmanından Ramazan'da doğru ve sağlıklı beslenme tavsiyesiKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKısıtlamaları ihlal eden 24 bin kişiye işlem yapıldıKalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyor Kalp krizi kadın ve erkekte farklı sinyal veriyorMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıMuharrem İnce'nin Coronavirus testi pozitif çıktıRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacakRamazan'da hafta sonu sokak kısıtlaması 81 ilde uygulanacak
SIRADAKİ HABER