HaberlerSağlıkDiyarbakır'da risk haritası kırmızıdan yeşile döndü

Diyarbakır'da risk haritası kırmızıdan yeşile döndü

Diyarbakır genelinde Coronavirus tedbirleri sıkı şekilde uygulanmaya devam ederken, şehrin risk haritasındaki kırmızı alanlar, vakalardaki düşüşe paralel olarak yeşile dönmeye başladı.

Diyarbakır'da risk haritası kırmızıdan yeşile döndü

Pandeminin ilk zamanlarından itibaren risk haritasında kırmızı renge bürünen Diyarbakır'da, Coronavirus ile mücadele kapsamında alınan tedbirler etkisini göstermeye başladı. Vakaların azalmasıyla beraber risk haritasındaki kırmızı alanların sarı ve yeşile dönüştüğü görüldü.

Virüsün en fazla görüldüğü kentlerden olan Diyarbakır'da son haftalarda birçok yerleşim yerinde vakaların sıfırlanması risk haritasına da yansıdı.

Alınan tedbirler kapsamında uygulanan kısıtlamaların pozitif etki gösterdiği şehirde salgının yayılım hızının azaldığı gözlemlenirken, vatandaşların tedbirlere riayet etmesiyle birlikte il genelinde hayatın bir nebze normale dönmesi bekleniyor.

İLGİLİ HABERLER

Bakan Koca vaka sayısı en çok azalan ve artan illeri açıkladıBakan Koca vaka sayısı en çok azalan ve artan illeri açıkladıTürkiye'nin günlük Coronavirus tablosu açıklandıTürkiye'nin günlük Coronavirus tablosu açıklandıSiirt Üniversitesi akademisyenlerinden tıp eğitimi için yeni bir buluşSiirt Üniversitesi akademisyenlerinden tıp eğitimi için yeni bir buluşUNICEF 85 ülke için 170 milyon doz aşı tedarik edecekUNICEF 85 ülke için 170 milyon doz aşı tedarik edecek56 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması bu akşam başlıyor56 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması bu akşam başlıyor
SIRADAKİ HABER